برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
94 1522 100 1
شبکه مترجمین ایران

جشنواره بین المللی فیلم تورنتو

جشنواره بین المللی فیلم تورنتو در دانشنامه ویکی پدیا

جشنواره بین المللی فیلم تورنتو
مختصات: ۴۳°۳۸′۴۸″ شمالی ۷۹°۲۳′۲۵″ غربی / ۴۳٫۶۴۶۶۷°شمالی ۷۹٫۳۹۰۲۸°غربی / 43.64667; -79.39028
جشنواره فیلم یهودی تورنتو
جشنواره بین المللی فیلم تورنتو (به انگلیسی: Toronto International Film Festival، به صورت مخفف TIFF) یک جشنواره فیلم غیررقابتی عمومی است که سپتامبر هر سال در تورنتو، انتاریو، کانادا برگزار می شود. این جشنواره پنجشنبه شب پس از روز جهانی کارگر (که در کانادا نخستین دوشنبه سپتامبر است) آغاز می شود و تا ده روز به درازا می کشد. در هر دوره بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ فیلم در حدود ۳۷ سینما در مناطق مرکزی تورنتو به نمایش گذاشته می شوند.
مجموع تماشاگران این جشنواره، در سال های اخیر بیش از ۲۵۰٬۰۰۰ نفر برای هر دوره بوده است که در سال ۲۰۰۹ به بالاترین حد خود رسید. در این دوره ۲۸۷٬۰۰۰ نفر از عموم مردم و اهالی سینما با خرید بلیت در سالن های نمایش حضور یافتند و افزون بر آن بیش از ۲۳۹٬۰۰۰ نفر در نمایش عمومی میدان یانگ-داندس فیلم ها را به صورت رایگان تماشا کردند.
جشنواره تورنتو از سال ۱۹۷۶ با عنوان «جشنواره جشنواره ها» آغاز به کار کرد. در نخستین سال برگزاری این جشنواره بیش از ۳۵ هزار نفر از بیش از ۳۰ کشور جهان در آن حضور یافتند. تا سال ۲۰۰۹، تعداد بازدیدکنندگان از ۳۳۶ فیلم از ۶۴ کشور جهان به بیش از نیم میلیون نفر رسید.
عکس جشنواره بین المللی فیلم تورنتو
۳۷ سالانه جشنواره بین المللی فیلم تورنتو (TIFF) در انتاریوی تورنتو در کانادا بین ۶ سپتامبر و ۱۶ سپتامبر برگزار شد. لوپر که توسط ریان جانسون کارگردانی شده بود به عنوان فیلم افتتاحیه انتخاب شد.
آرگو توسط بن افلک
شرکت شما در حفظ و توسط رابرت ردفورد
خطرناک رابط توسط هور Jin-ho
امپراتور توسط پیتر وبر
انگلیش وینگلیش با Gauri Shinde
رایگان آنجلا و همه زندانیان سیاسی توسط Shola لینچ
انتظارات بزرگ توسط مایک نیوول
هاید پارک در هادسون توسط Roger ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی جشنواره بین المللی فیلم تورنتو   • مفهوم جشنواره بین المللی فیلم تورنتو   • تعریف جشنواره بین المللی فیلم تورنتو   • معرفی جشنواره بین المللی فیلم تورنتو   • جشنواره بین المللی فیلم تورنتو چیست   • جشنواره بین المللی فیلم تورنتو یعنی چی   • جشنواره بین المللی فیلم تورنتو یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی جشنواره بین المللی فیلم تورنتو

کلمه : جشنواره بین المللی فیلم تورنتو
اشتباه تایپی : [ak,hvi fdk hglggd tdgl j,vkj,
عکس جشنواره بین المللی فیلم تورنتو : در گوگل

آیا معنی جشنواره بین المللی فیلم تورنتو مناسب بود ؟           ( امتیاز : 94% )