برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
95 1400 100 1

جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد

جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد در دانشنامه ویکی پدیا

جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد
جایزه اسکار
جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد
جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن
جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن
جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد (که نام رسمی آن جوایز آکادمی برای بهترین بازیگر مرد است) یکی از جوایز اسکار است که هرساله توسط آکادمی علوم و هنرهای تصاویر متحرک (مخفف انگلیسی: AMPAS) به بازیگری که از سوی هیئت داوران به عنوان بهترین بازیگر نقش اول مرد صنعت فیلمسازی شناخته شده است، اهدا می شود.
در اولین دوره مراسم جوایز آکادمی که در سال ۱۹۲۹ برگزار شد، امیل یانینگز به خاطر بازی در فیلم های آخرین فرمان و راهی که همه میروند موفق شد جایزه را دریافت کند. امروزه، نامزدها در بخش بازیگران آمپاس با روش تک رأی انتقال پذیر تعیین می شوند و برنده ها توسط تمام اعضای واجد شرایط آکادمی با شیوه اکثریت آرا انتخاب می شوند.
در سه سال اول این جوایز، بازیگران به خاطر بهترین کارهایشان در این رشته نامزد می شدند. در آن زمان، تمام فیلم هایی که در طول دورهٔ انتخابی بازی می کردند، برای جایزه فهرست می شدند (حتی در بعضی از موارد سه فیلم نیز فهرست می شد). در جریان سومین دوره مراسم، که در سال ۱۹۳۰ برگزار شد، بااینکه هرکدام از برندگان رشته های بازیگری دو فیلم را روی برگه های رای داشتند، اما به هنگام اعلام نام برنده، تنها به یکی از فیلم های آنان اشاره شد. در سال بعد، سیستم انتخاب بهترین بازیگر به شیوه حال حاضر، جایگزین شیوهٔ قدیمی شد. با این حساب، بازیگر تنها می تواند برای ایفای نقش در یک فیلم نامزد شود. از مراسم نهم (۱۹۳۷) به بعد، تعداد نامزدها به طور رسمی به پنج نامزد محدود شد.
عکس جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد

به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد   • مفهوم جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد   • تعریف جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد   • معرفی جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد   • جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد چیست   • جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد یعنی چی   • جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد
کلمه : جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد
اشتباه تایپی : [hdci hs;hv fijvdk fhcd'v kra h,g lvn
عکس جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد : در گوگل

آیا معنی جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد مناسب بود ؟           ( امتیاز : 95% )
شبکه مترجمین ایران