برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
98 1603 100 1
شبکه مترجمین ایران

تیموتی ایوانس

تیموتی ایوانس در دانشنامه ویکی پدیا

تیموتی ایوانس
تیموتی جان ایوانس (به انگلیسی: Timothy John Evans) (زاده ۲۰ نوامبر ۱۹۲۴ - اعدام شده در ۹ مارس ۱۹۵۰) مردی از اهالی ولز بود که به قتل همسر جوان و دختر خردسالش در خانه اش در شهر لندن متهم شد. او را در ژانویه ۱۹۵۰ محاکمه و به مرگ با طناب دار محکوم کردند. در طول محاکمه، او اتهام قتل دختر و همسرش را نپذیرفت و همسایه طبقه پایینش، جان کریستی را مسئول قتل ها دانست. سه سال پس از اعدام تیموتی ایوانس، دریافتند که جان کریستی قاتلی زنجیره ای بوده و زن های دیگری را نیز در همان خانه به قتل رسانده است. پیش از اعدام، جان کریستی به قتل خانم ایوانس اعتراف کرد و پژوهش های رسمی بعدی نشان داد که کودک خردسال خانواده را نیز او کشته است و چنین مشخص شد که تیموتی ایوانس بیگناه بوده و به اشتباه اعدام شده است.
این مورد ستیزه بسیاری را دربرداشته و یکی از بزرگترین اشتباهات دستگاه های قضایی بوده است. این مورد و نیز اشتباهات مربوط به درک بنتلی و روث الیس نقش مهمی در برانداختن قانون اعدام در انگلستان در سال ۱۹۶۵ داشتند.
ایوانس با بریل سوزانا تورلی در ۲۰ سپتامبر ۱۹۴۷ ازدواج کرد و پس از مدتی زندگی در منزل پدری اش با همسرش به آپارتمان بالایی خانه ای در محله ناتینگ هیل لندن رفتند. همسایه پایینی آن ها جان کریستی، کارمند اداره پست و نیروی داوطلب پیشین پلیس به همراه همسرش اتل کریستی بودند. دختر ایوانس در ۱۰ اکتبر ۱۹۴۸ به دنیا آمد.
زندگی آن ها با دعواهای بسیار همراه بود چون همسرش خانه داری را درست بلد نبود و درآمد شوهرش را نیز به درستی خرج نمی کرد. تیموتی به مصرف الکل نیز روی آورد که به از بین رفتن پولش و نیز از دست دادن کنترلش منجر میشد. صدای دعوای آن ها به قدری بلند بود که همسایه می شنیدند و دعوای فیزیکی آن ها نیز چندین شاهد داشت. در اواخر ۱۹۴۹، بریل فهمید که دوباره حامله شده و به خاطر مشکل مالیشان به سقط جنین فکر می کرد. پس از مخالفت های زیاد بالاخره تیموتی به این کار راضی شد.
عکس تیموتی ایوانس


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

تیموتی ایوانس را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

پارچه گرامی

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی تیموتی ایوانس   • مفهوم تیموتی ایوانس   • تعریف تیموتی ایوانس   • معرفی تیموتی ایوانس   • تیموتی ایوانس چیست   • تیموتی ایوانس یعنی چی   • تیموتی ایوانس یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی تیموتی ایوانس

کلمه : تیموتی ایوانس
اشتباه تایپی : jdl,jd hd,hks
عکس تیموتی ایوانس : در گوگل

آیا معنی تیموتی ایوانس مناسب بود ؟           ( امتیاز : 98% )