برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
98 1619 100 1
شبکه مترجمین ایران

تگزاس

تگزاس در دانشنامه اسلامی

انجمن اسلامی اهل بیت (IABA) یکی از موسسات فعال شیعی در شهر آستین در ایالت تگزاس آمریکاست. این انجمن در سال ۱۹۹۷ تاسیس شد. این انجمن متشکل از مردمانی از نقاط مختلف جهان از جمله هند، ایران، کویت، لبنان، پاکستان، فیلیپین، تانزانیا، کنیا، قطر، و ایالات متحده است.
قبل از تأسیس انجمن اسلامی اهل بیت، انجمن مسلمانان شیعه در آستین برای انجام مجالس و مراسم دینی خود در خانه های یگدیگر جمع می شدند. با افزایش جمعیت شیعیان و بزرگ شدن جامعه شیعی آستین، نیاز به یک ساختار سازمان یافته به ایجاد انجمن اسلامی اهل بیت در ماه مبارک رمضان، ۱۴۱۷ (۱۹۹۷) منجر شد. انجمن اسلامی اهل بیت(ع) به طور رسمی در ایالت تگزاس به عنوان یک سازمان غیر انتفاعی در ۲۰ فوریه ۱۹۹۷ به ثبت رسید.
انجمن اسلامی اهل بیت (IABA) یکی از موسسات فعال شیعی در شهر آستین در ایالت تگزاس آمریکا. این موسسه در سال ۱۹۹۷ میلادی تاسیس شد و شیعیان نقاط مختلف جهان از جمله هند، ایران، کویت، لبنان، پاکستان، فیلیپین، تانزانیا، کنیا، قطر و ایالات متحده در آن حضور می یابند.
قبل از تأسیس انجمن اسلامی اهل بیت، انجمن مسلمانان شیعه در آستین برای انجام مجالس و مراسم دینی خود در خانه های یگدیگر جمع می شدند. با افزایش جمعیت شیعیان و بزرگ شدن جامعه شیعی آستین، نیاز به یک ساختار سازمان یافته به ایجاد انجمن اسلامی اهل بیت در ماه مبارک رمضان، ۱۴۱۷ (۱۹۹۷) منجر شد. انجمن اسلامی اهل بیت(ع) به طور رسمی در ایالت تگزاس به عنوان یک سازمان غیر انتفاعی در ۲۰ فوریه ۱۹۹۷ به ثبت رسید.
ساختمان مرکز المهدی که قبلا کلیسا بود، توسط انجمن اسلامی اهل بیت (ع) در ماه اکتبر سال ۲۰۰۲م خریداری شد. این کلیسا به یک مرکز اسلامی در زمینی ۴.۱ هکتاری و زیبا در شمال غرب آستین تبدیل شد. در حال حاضر، مرکز المهدی شامل یک سالن نمازخانه اصلی برای مردان و زنان، یک دفتر و کتابخانه انگلیسی و عربی است. متصل به سالن نمازخانه اصلی یک ساختمان مسکونی وجود دارد که دارای چند کلاس ...

تگزاس در دانشنامه ویکی پدیا

تگزاس
مختصات: ۳۱° شمالی ۱۰۰° غربی / ۳۱°شمالی ۱۰۰°غربی / 31; -100
سفید آمریکایی ۷۰٫۴ درصد
سیاه پوست یا آفریقایی-آمریکایی ۱۱٫۸ درصد
بومی آمریکایی ۰٫۷ درصد
آسیایی ۳٫۸ درصد (هندی ۱٫۰ درصد - ویتنامی ۰٫۸ درصد - چینی ۰٫۶ درصد - فیلیپینی ۰٫۴ درصد - کره ای ۰٫۳ درصد - ژاپنی ۰٫۱ درصد - سایر آسیایی ها ۰٫۶درصد)
آمریکایی های جزایر آرام ۰٫۱ درصد
سایر نژادها ۱۰٫۵ درصد
دو یا چندنژادی ۲٫۷ درصد
تگزاس یا تکزاس (به انگلیسی: Texas) یکی از ۵۰ ایالت آمریکا، دومین ایالت پرجمعیت این کشور (بعد از کالیفرنیا) و همچنین دومین ایالت بزرگ آمریکا (بعد از آلاسکا) است. این ایالت در جنوب آمریکا قرار دارد و دارای مرز بین المللی با کشور مکزیک است. همچنین از نظر مرزبندی ایالتی، از طرف غرب با ایالت نیومکزیکو، شمال با اوکلاهما، شمال شرق آرکانزاس و از طرف شرق هم با لوئیزیانا دارای مرزهای مشترک است. مساحت تگزاس ۶۹۶٫۲۰۰ کیلومتر مربع بوده و جمعیت روبه رشد آن بر طبق آمارهای ژوئیه ۲۰۱۳ برابر است با ۲۶٫۴ میلیون نفر.
هیوستون بزرگ ترین شهر تگزاس و چهارمین شهر بزرگ در کل آمریکاست در حالی که سان آنتونیو دومین شهر بزرگ تگزاس بوده و هفتمین شهر بزرگ آمریکا محسوب می شود. از دیگر شهرهای مهم این ایالت می توان به ال پاسو و آستین - که مرکز تگزاس نیز است - اشاره نمود. شعار تگزاس ایالت تک ستاره است که این شعار روی پرچم مربوط به این ایالت و مهر ایالتی آن نیز ذکر شده. این شعار در واقع بیان گر این موضوع است که روزی تگزاس، بعد از استقلال و جدایی از مکزیک، خود یک کشور بوده (که این موضوع در مورد سایر ایالت ها رخ نداده). همچنین ریشه نام تگزاس (Texas) برگرفته شده از کلمهٔ Tejas است که در زبان کادوها به معنی رفقا و دوستان است.
اگرچه که تگزاس در جنوب آمریکا است و عمدتاً آن را بخاطر هوای گرم و بیابانی می شناسند، تنها ۱۰٪ از خاک تگزاس شامل بیابان است. همچنین بخاطر مساحت زیادش، تقریباً می توان گونه های مختلف طبیعی و آب وهوایی جنوبی و جنوب غربی آمریکا را در آن مشاهده نمود.
عکس تگزاس
تگزاس (ابهام زدایی) ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

تگزاس در دانشنامه آزاد پارسی

رجوع شود به:تکزاس

تگزاس را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

پارچه گرامی

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی تگزاس   • مفهوم تگزاس   • تعریف تگزاس   • معرفی تگزاس   • تگزاس چیست   • تگزاس یعنی چی   • تگزاس یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی تگزاس

کلمه : تگزاس
اشتباه تایپی : j'chs
عکس تگزاس : در گوگل

آیا معنی تگزاس مناسب بود ؟           ( امتیاز : 98% )