برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
99 1609 100 1
شبکه مترجمین ایران

تونی آیومی

تونی آیومی در دانشنامه ویکی پدیا

تونی آیومی
تونی آیومی (به انگلیسی: Tony Iommi) آهنگساز و گیتاریست نامدار انگلیسی است که بیشتر به عنوان یکی از اعضای گروه هوی متال بلک سبث شناخته می شود. آنتونی فرانک آیومی در خانواده ای کاتولیک در شهر بیرمنگام زاده شد. او در مدرسه ای تحصیل می کرد که آزی آزبرن در آن درس می خواند. او در ده سالگی به دنیای موسیقی وارد شد. در ابتدا علاقه خود را به درامز نشان داد، اما به دلیل آن که صدای بیش از اندازه ای می داد، تصمیم گرفت گیتار را انتخاب کند. آیومی در دوران نوجوانی هنگامی که مشغول به کار در یک کارخانه بود، طی یک حادثه دو تا از سرانگشتانش را از دست داد و به شدت آسیب دید. این آسیب موجب شد تا شیوه گیتار زدن او، برای همیشه تحت تأثیر قرار بگیرد. به همین علت، تونی گیتار را با دست چپ می نوازد.
آیومی در بسیاری از گروه های راک و بلوز نوازندگی می کرد که اولین آن، گروه راکینگ شوِرِولت، از سال 1964 تا 1965 بود.بعد از آن در سال 1966 به گروه رِست پیوست. در آنجا تونی با دارمر گروه بلک سبث یعنی بیل وارد آشنا شد.
آیومی تنها عضو بلک سبث است که از زمان شکل گیری این گروه مهم و پیشروی موسیقی هوی متال در سال ۱۹۶۹، بدون وقفه در آن حضور داشته است. از آیومی و جیمی پیج به عنوان دو گیتاریست مهم و تأثیرگذار در تاریخ موسیقی هوی متال یاد می شود.
آیومی در سال ۱۹۶۸ و قبل از آن که فعالیت بلک سبث به شکل جدی آغاز شود، برای مدت کوتاهی با گروه جترو تال همکاری کرد که حاصل آن حضور او فقط در یک اجرا و آن هم همراهی با آن ها در فیلم موزیکال سیرک راک اند رول رولینگ استونز بود. او پس از انتشار یکی از آلبوم های انفرادی خود به نام فیوزد، در سال ۲۰۰۶ به همراه رونی جیمز دیو، گیزر باتلر و وینی اپایس(هر سه از اعضای متغیر بلک سبث) گروهی به نام هِون اند هِل تشکیل دادند. او در کنار همکاری با گروه، به فعالیت های فردی خود همچنان ادامه می داد. گروه آنان در سال 2010 به دلیل مرگ دیو،منحل شد.
عکس تونی آیومی


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

تونی آیومی را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

پارچه گرامی

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی تونی آیومی   • مفهوم تونی آیومی   • تعریف تونی آیومی   • معرفی تونی آیومی   • تونی آیومی چیست   • تونی آیومی یعنی چی   • تونی آیومی یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی تونی آیومی

کلمه : تونی آیومی
اشتباه تایپی : j,kd Hd,ld
عکس تونی آیومی : در گوگل

آیا معنی تونی آیومی مناسب بود ؟           ( امتیاز : 99% )