برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
94 1600 100 1
شبکه مترجمین ایران

تولید انبوه

معنی تولید انبوه به فارسی

تولید انبوه
[mass production] [علوم مهندسی] تولید در مقادیر زیاد با استفاده از فرایندهای ماشینی

تولید انبوه در دانشنامه ویکی پدیا

تولید انبوه
تولید انبوه به تولید کالای استاندارد به مقدار زیاد گفته می شود به خصوص که شامل خط مونتاژ نیز باشد. این نوع تولید به همراه تولید دستی و تولید دسته ای سه روش اصلی تولید کالا محسوب می شوند.
رسانه های مرتبط با تولید انبوه در ویکی انبار
تولید انبوه در تولید انواع و اقسام کالاها استفاده می شود؛ از سیالات (مانند سوخت و مواد شیمیایی) گرفته تا قطعات جامد جدا از هم (مانند بست) ویا حتی سرهم کردن آن قطعات (مانند اتومبیل سازی).
تولید انبوه شامل ساخت خیلی سریع کالاهای مشابه به تعداد زیاد است. در این روش به جای اینکه هر کارگر بر روی ساخت تمام یک محصول کار کند، از روش مونتاژ استفاده می شود تا کالاهایی که به صورت جزئی تکمیل شده اند برای کارگرهایی که بر روی قسمت خاص دیگری از محصول کار می کنند، فرستاده شوند. این کار باعث تسریع فرایند ساخت می شود. به تولید یک کالا به یک شکل اما به مقدار زیاد تولید انبوه گفته می شود.
خطوط مونتاژ معمولاً زمانی استفاده می شوند که یک محصول از اجزای بسیار زیادی تشکیل شده باشد.
عکس تولید انبوه


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

تولید انبوه در دانشنامه آزاد پارسی

تولیدِ اَنبوه (mass production)
ساخت کالا در مقیاس کلان. هدف از آن کاهش قیمت واحد و افزایش میزان تولید است. تولید انبوه در کارخانه ها با استفاده از روش های متعددی ازجمله تقسیم کار۱، تخصص گرایی۲، و ماشینی کردن۳ کارها ممکن می شود. این عوامل موجب افزایش سرعت تولید می شوند و به سازنده امکان می دهند قطعاتی تقریباً یکسان و تعویض پذیر تولید کند. این قطعات با استفاده از خط مونتاژ به سرعت مونتاژ می شوند و کالای نهایی به دست می آید. منظور از تقسیم کار، تقسیم کار به مراحل متعدد و به کارگیری گروه های متفاوتی از کارگران برای انجام هر مرحله است. در این حالت، کارگران برای اجرای آن مرحلۀ خاص تخصص پیدا می کنند و در مقایسه با حالتی که همۀ مراحل کار را یک کارگر صورت می دهد، کالای بیشتری تولید می کنند. از این سیستم بدین سبب انتقاد می شود که در آن مهارت کارگران نادیده گرفته می شود و آنان در تولید محصول نهایی مشارکت ندارند. بسیاری از ماشین هایی که اکنون در کارخانه ها به کار می روند، مثلاً ماشین های خط مونتاژ اتومبیل، روبات۴ اند. این ماشین ها خودکارند و با رایانه کنترل می شوند. خودکارسازی مراحل تولید سبب یکسانی بیشتر محصول و افزایش میزان تولید می شود.
divisionspecializationmechanizationrobot

تولید انبوه را به اشتراک بگذارید

پیشنهاد کاربران

علی باقری
تولید انبوه: تولید انبوه اصطلاحی است که به تولیدات هم شکل فیلمها درکشورهایی چون آمریکا وهند اطلاق میشود. محصول آنها دارای خط روشن داستانی وبی هیچ پیچ وخم وابداعی در طرح وتوسعه ی فیلم است. به تعبیر دیگر تولیدات کم ارزشی را که باعجله وبدون اندیشه سرهم بندی شده اند تولید انبوه می گویند.(اصطلاح سینمایی)

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• تولید انبوه چیست   • تعریف تولید انبوه   • مزایا و معایب تولید انبوه   • تاریخچه تولید انبوه   • مقاله تولید انبوه   • تولید دستی چیست   • سیستم تولید انبوه   • معنی تولید انبوه   • مفهوم تولید انبوه   • معرفی تولید انبوه   • تولید انبوه یعنی چی   • تولید انبوه یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی تولید انبوه

کلمه : تولید انبوه
اشتباه تایپی : j,gdn hkf,i
عکس تولید انبوه : در گوگل

آیا معنی تولید انبوه مناسب بود ؟           ( امتیاز : 94% )