برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
94 1667 100 1
شبکه مترجمین ایران

تور دو فرانس

تور دو فرانس در دانشنامه ویکی پدیا

تور دو فرانس
تور دو فرانس (به فرانسوی: Tour de France) یا تور فرانسه معتبرترین مسابقه دوچرخه سواری جاده دنیاست که در سال ۱۹۰۳ تأسیس شده است و اکنون هر ساله به مدت سه هفته در جاده های فرانسه و کشورهای پیرامون آن، در فصل تابستان برگزار می گردد. این مسابقه معمولاً از مرکز شهر پاریس شروع شده و در همان جا به پایان می رسد.
ژاک آنکتیل (FRA)
برنار اینو (FRA)
ادی مرکس (BEL)
میگل ایندوراین (ESP)
(۵ قهرمانی)
این تور اصولاً شامل ۲۱ روز مسابقه ای و ۲ روز استراحت است که مسافت ۳۵۰۰ کیلومتر را پوشش می دهد.
مسابقات تور دو فرانس ۲۰۱۵ از کانال ورزش با گزارشگری به زبان فارسی پخش شد.
عکس تور دو فرانس
تور دو فرانس ۱۹۹۸ هشتادوپنجمین دورهٔ مسابقات تور دو فرانس بود که از ۱۱ ژوئیه تا ۲ اوت به مسافت ۳٬۸۷۵ کیلومتر در کشورهای فرانسه، سوئیس و ایرلند برگزار شد. افتتاحیهٔ تور برای نخستین بار در ایرلند برگزار شد.
در پایان تور، مارکو پانتانی از تیم مرکاتونه اونو-بیانکی به قهرمانی دست یافت و یان اولریش از تیم تلکام و بوبی جولیچ از تیم کوفیدیس بر سکوهای دوم و سوم ایستادند. اریک تسابل برای دومین بار متوالی، پیراهن سبز رده بندی امتیازی را کسب کرد و کریستف رینرو برندهٔ رده بندی کوهستان شد.
۲۱ تیم برای شرکت در تور دعوت شدند. از میان آن ها ابتدا ۱۶ تیم نخست رده بندی اتحادیه جهانی دوچرخه سواری در آغاز سال ۱۹۹۸ دعوت شدند. چهار تیم دیگر با سهمیهٔ اعطایی برگزارکنندگان و تیم بیست ویکم با دعوت ویژه وارد تور شدند.
مسابقه در ۲۱ مرحله و پرولوگ ابتدایی به مسافت ۳٬۸۷۵ کیلومتر برگزار شد. مسیر مسابقه شامل ۱۲ مرحلهٔ مسطح، ۲ مرحلهٔ تپه ای و ۵ مرحلهٔ کوهستانی بود. سه مرحله (از جمله پرولوگ) نیز به صورت تایم تریل انفرادی انجام شد. طولانی ترین مرحله، مرحلهٔ ۱۹ به مسافت ۲۴۲ کیلومتر بود.
...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

تور دو فرانس را به اشتراک بگذارید

پیشنهاد کاربران

ز
یک مسابقه ای در پاریس

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

پارچه گرامی

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی تور دو فرانس   • مفهوم تور دو فرانس   • تعریف تور دو فرانس   • معرفی تور دو فرانس   • تور دو فرانس چیست   • تور دو فرانس یعنی چی   • تور دو فرانس یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی تور دو فرانس

کلمه : تور دو فرانس
اشتباه تایپی : j,v n, tvhks
عکس تور دو فرانس : در گوگل

آیا معنی تور دو فرانس مناسب بود ؟           ( امتیاز : 94% )