برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
96 1558 100 1
شبکه مترجمین ایران

تورنتو استار

تورنتو استار در دانشنامه ویکی پدیا

تورنتو استار
تورنتو استار (انگلیسی: Toronto Star) نام یک روزنامه کانادایی است. در سال ۲۰۱۱ تورنتو استار به عنوان پرشمارگان ترین روزنامه کانادا شناخته شد. مالک این روزنامه، شرکت خصوصی محدود روزنامه های تورنتو استار است که بخشی از گروه استار مدیا است.
استار (که در اصل به عنوان ایوینینگ استار و سپس تورنتو دیلی استار شناخته می شد) در سال ۱۸۹۲ توسط تعدادی از نویسندگان اعتصابی روزنامه افترنون نیوز و با مدیریت هوراشیو کلارنس هاکن و جیمی سیمپسون ایجاد شد. روزنامه در سال های اولیه عملکرد ضعیفی داشت تا این که جوزف اتکینسون در سال ۱۸۹۹ سردبیر روزنامه شد. اتکینسون دغذغه اجتماعی داشت و همواره از مفاهیمی چون دولت رفاه، مزایای بازنشستگی، بیمه بیکاری و تأمین اجتماعی دفاع و پشتیبانی می کرد. استار در میان روزنامه های آمریکای شمالی در حمایت مداوم از منافع مردم عادی منحصربفرد بود. رفاقت اتکینسون با ویلیام لیون مکنزی کینگ نخست وزیر کانادا تأثیر عمده ای در توسعه سیاست های اجتماعی در کانادا داشت. استار اولین روزنامه آمریکای شمالی بود که به علت انتقاد از نازیسم توزیعش در آلمان ممنوع اعلام شد. در سال ۱۹۷۱ روزنامه به تورنتو استار تغییر نام پیدا کرد و دفتر روزنامه به ساختمان مدرنی در خیابان یانگ منتقل شد. از اواسط سال ۲۰۰۰، صفحه اول روزنامه بدون تبلیغات تجاری منتشر می شود.
عکس تورنتو استار


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

تورنتو استار در دانشنامه آزاد پارسی

تُورِنتو اِستار (Toronto Star)
روزنامۀ چاپ کانادا، تأسیس در ۱۸۹۲، توسط ۲۵ ناشر کانادایی. در ۱۸۹۹، گروه دیگری آن را خریدند و نام آن به تورنتو دیلی استار۱ تغییر یافت. این روزنامه، علاوه بر کانادا، در ایالات متحده و سایر کشورهای امریکای شمالی نیز توزیع می شود. تورنتو استار خود را غیر جانبدارانه و در اخبار و تحولات جهانی منصف می داند و به همین علت، از ۱۹۹۰ تاکنون، چندین بار از آن تجلیل شده است. از طریق درج آگهی و تبلیغات، هزینه های خود را تأمین می کند و شمارگان آن ۵۰۰هزار نسخه است.
The Toronto Daily Star

تورنتو استار را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی تورنتو استار   • مفهوم تورنتو استار   • تعریف تورنتو استار   • معرفی تورنتو استار   • تورنتو استار چیست   • تورنتو استار یعنی چی   • تورنتو استار یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی تورنتو استار

کلمه : تورنتو استار
اشتباه تایپی : j,vkj, hsjhv
عکس تورنتو استار : در گوگل

آیا معنی تورنتو استار مناسب بود ؟           ( امتیاز : 96% )