برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
98 1376 100 1

تصور آرژانتین

تصور آرژانتین در دانشنامه ویکی پدیا

تصور آرژانتین
تصور آرژانتین (Imagining Argentina) فیلم سینمایی به کارگردانی کریستوفر همپتون محصول سال ۲۰۰۳ میلادی است. این فیلم نامزده جایزه شیرطلایی سال ۲۰۰۳ میلادی در جشنواره فیلم ونیز شده بود. این فیلم بر اساس کتابی با همین عنوان ساخته شده است، این کتاب که برنده چندین جایزه شده است، توسط لارنس ترنتون نوشته شده است.
این فیلم بر اساس وقایع دوران جنگ کثیف (Dirty War) در دهه ۱۹۷۰ میلادی در آرژانتین ساخته شده است. در این دوران، دولت آرژانتین، مخالفین سیاسی خود را می ربود. تعدادی از فعالین سیاسی و اجتماعی «ناپدید» می شوند و هیچ خبری از آنها به خانواده هایشان نمی رسد. «ناپدید» شدن ها، گاهی مخفیانه و گاهی درحضور مردم است. ماشینهای سبزرنگ فورد، به ناگاه در جلوی پای کسی می ایستند و فرد را بی خبر از همه جا، بی هیچ توضیح، و به زور سوار می کنند؛ و این آخرین باری است که آن فرد دیده می شود.
مسئولین دولت نظامی آرژانتین هم هیچ توضیحی در این باره ندارند. تنها دلیلی که برای این «ناپدید» شدن ها می آورند این است که مخالفان دولت برای بدنام کردن دولت و ناآرام کردن اوضاع کشور مردم عادی را می ربایند و آنها را می کشند. در حقیقت، تنها توضیح مسئولین، منتصب کردن این «ناپدید» شدن ها به دشمن و مخالفان است. مادران، همسران، و فرزندان این افراد، در اقدامی مستمر و هر روزه، با به سر کردن روسری و بدست گرفتن عکس عزیزانشان، در میدان اصلی شهر که در جلوی کاخ ریاست جمهوری است، هر روز راه پیمایی می کنند: راه پیمایی سکوت.
خبرنگاری که از این وقایع مطلع شده است، علی رغم همه هشدارهای دوستان بر عدم انتشار یک گزارش سیاسی، نسبت به انتشار مقاله ای دربارهٔ این «ناپدید» شدن ها اقدام می کند. پس از زمان بسیار کوتاهی، خود این خبرنگار در خانه خود، «ناپدید» می شود. هرچند که همسایه ای، از دور، شاهد توقف یک ماشین فورد سبزرنگ و سوارکردن این زن به اجبار به ماشین است.
عکس تصور آرژانتین


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با تصور آرژانتین

تصور آرژانتین را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی تصور آرژانتین   • مفهوم تصور آرژانتین   • تعریف تصور آرژانتین   • معرفی تصور آرژانتین   • تصور آرژانتین چیست   • تصور آرژانتین یعنی چی   • تصور آرژانتین یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی تصور آرژانتین
کلمه : تصور آرژانتین
اشتباه تایپی : jw,v HvChkjdk
عکس تصور آرژانتین : در گوگل

آیا معنی تصور آرژانتین مناسب بود ؟           ( امتیاز : 98% )