برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
95 1536 100 1
شبکه مترجمین ایران

ترومسو

معنی ترومسو در لغت نامه دهخدا

ترومسو. [ رُ س ُ ] (اِخ ) ترمسو. رجوع به همین کلمه و قاموس الاعلام ترکی شود.

ترومسو در دانشنامه ویکی پدیا

ترومسو
مختصات: ۶۹°۴۰′۵۸″ شمالی ۱۸°۵۶′۳۴″ شرقی / ۶۹٫۶۸۲۷۸°شمالی ۱۸٫۹۴۲۷۸°شرقی / 69.68278; 18.94278
فهرست شهرهای نروژ
ترومسو (به نروژی: Tromsø) یا ترومسا (به فنلاندی: Tromssa)، شهری در استان ترومس در نروژ شمالی است. این شهر هجدهمین شهر بزرگ نروژ ازنظر مساحت و هفتمین شهر این کشور ازنظر جمعیت است.
ترومسو در عرض جغرافیایی ۶۹٫۷ درجهٔ شمالی واقع است و با توجه به عرض جغرافیاییِ این شهر و به دلیل شب قطبی، خورشید از آغاز آذرماه (۲۱ نوامبر) تا دو ماه پس از آن (روز نخست بهمن ماه)، زیر افق باقی می مانَد و جز چند ساعت که گرگ ومیش است، دیگر ساعات شبانه روز تاریکی مطلق بر این منطقه حکم فرماست.
عکس ترومسو
باشگاه فوتبال ترومسو (نروژی: Tromsø IL) یک باشگاه فوتبال در شهر ترومسو، نروژ است.
این باشگاه که در سال ۱۹۲۰ تاسیس شده سابقه ۲ قهرمانی در جام حذفی فوتبال نروژ و ۲ نایب قهرمانی در لیگ برتر فوتبال نروژ در کارنامه دارد.
فرودگاه ترومسا (به انگلیسی: Tromsø Airport) (به زبان بومی: Tromsø lufthavn, Langnes) یک فرودگاه همگانی مسافربری با کد یاتا TOS است که یک باند فرود آسفالت دارد و طول باند آن ۲۳۹۲ متر است. این فرودگاه در شهر ترومسا کشور نروژ قرار دارد و در ارتفاع ۹ متری از سطح دریا واقع شده است.
کد فرودگاهی یاتا
کد فرودگاهی ایکائو
فهرست فرودگاه های نروژ
The main scheduled airlines operating at Tromsø are SAS, Norwegian and Widerøe. SAS operates بوئینگ ۷۳۷ نسل بعدی services to اسلو and other major airport in Norway, including سوالبارد. Norwegian eight daily services from Tromsø, both to Oslo and to other major cities. Widerøe operates to various regional airports in Northern Norway using a fleet of Bombardier Dash 8 aircraft. As of 2012 it had 23 daily services ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ترومسو در دانشنامه آزاد پارسی

ترومْسو (Tromsö)
بندر ماهی گیری و بزرگ ترین شهر در شمال غربی نروژ، در جزیرۀ ترومسو۱، و مرکز بخش ترومس۲، با ۴۹,۳۷۲ نفر جمعیت (۲۰۰۰). در قرن ۱۳م کلیسایی در این محل ساخته شد و شهر پیرامون آن رشد کرد. امروزه، شهر مرکز تجارت و فرآورده های ماهی و پایگاهی برای سفر به شمالگان۳ است. در قرون وسطا از لحاظ اقتصادی به برگن۴ وابسته بود. در ۱۷۹۴ منشور شهری خود را به دست آورد و در اواسط قرن ۱۹ با افزایش تجارت دریایی از لحاظ مالی مستقل شد. در آن زمان دارای کلیسای جامع و دانشگاه شد. در این ناحیه ماندگاه هایی متعلق به سامی۵ تبارها (لاپ۶) دیده می شود.
Tromsö IslandTromsArcticBergenSaamiLapp

ترومسو را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی ترومسو   • مفهوم ترومسو   • تعریف ترومسو   • معرفی ترومسو   • ترومسو چیست   • ترومسو یعنی چی   • ترومسو یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی ترومسو

کلمه : ترومسو
اشتباه تایپی : jv,ls,
عکس ترومسو : در گوگل

آیا معنی ترومسو مناسب بود ؟           ( امتیاز : 95% )