ترند

شبکه مترجمین ایران

لغت نامه دهخدا

ترند. [ ت َ رَ ] ( اِ ) مرغکی است کوچک و کم پرواز و متحرک و خواننده که او را در عربی صعوه خوانند.( برهان ) ( از ناظم الاطباء ) ( از انجمن آراء ) ( از آنندراج ). ترندک نیز گویند. ترترک نیز نوشته اند همانا مصحف است. ( انجمن آراء ) ( از آنندراج ). ترندک و ترندر [ت َ / ت ِ رِ ] مرغی است کوچک که بعربی صعوه و در ماوراءالنهر دختر صوفی گویند. ( فرهنگ رشیدی ) تُمَّرَة یا ابن تمرة که مرغی است کوچکتر از گنجشک. ( منتهی الارب ). ترندر. ( متمم برهان ). مرغی است که آنرا فرجان گویند و از گنجشک خردتر است.( از لسان العجم شعوری ج 1 ورق 298 الف ) :
لاف دعوی چه کند سرور هند
پیش شاهین چه زند بال ترند.
میرنظمی ( شعوری ایضاً ).
در نوا نال و در ترانه ترند. ( از انجمن آرا ).
- امثال :
ترند هفت بچه میگذارد یکی بلبل است .
|| بعضی گفته اند نوعی از وطواط است که بعربی وصع گویند. ( برهان ). بعضی گویند وطواط است. ( از انجمن آراء ) ( آنندراج ). || بمعنی گفته اند قسمی است از پرستو و به عربی وصع خوانند. ( فرهنگ رشیدی ). و رجوع به ترندر و ترندک و ترترک شود.

ترند. [ ت ِ رَ ] ( اِخ )دهی از بخش سرباز است که در شهرستان ایرانشهر و 30 هزارگزی خاور سرباز، بر کنار راه مالرو سرباز به آبشار قرار دارد. کوهستانی و گرمسیر است و 150 تن سکنه دارد. آب آن از چشمه و محصول آنجا ذرت و خرما و شغل اهالی زراعت است. راه مالرو دارد و مردم آنجا از طایفه سرباز هستند. ( از فرهنگ جغرافیایی ایران ج 8 ).

فرهنگ فارسی

دهی از بخش سرباز است که در شهرستان ایرانشهر

دانشنامه عمومی

ترند، روستایی از توابع بخش سرباز شهرستان سرباز در استان سیستان و بلوچستان ایران است.
این روستا در دهستان نسکند قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال1390، جمعیت آن 451 نفر (120خانوار) بوده است.
گزارش تخلف یا اشتباه در معنی

پیشنهاد کاربران

شاخه ای کوچک ولی پربار
واژه ترند در شبکه های اجتماعی از صنعت مد و فشن گرفته شده است. ساده ترین معنای ترند فراگیر شدن و رواج یافتن یک بحث است.

درواقع هر چیزی که در یک بازه ی زمانی خاص مد بشود و یا قرار باشد که مد شود را "روند مد" و یا ترند می گویند. ترند می تواند در حیطه ی پوشاک ، استایل ، معماری، سبک زندگی و دیگر فاکتورهای اجتماعی باشد.فراگیری
فراگیری یک چیزی مثل ( استایل ، سبک زندگی ، طراحی ها و. . . )
هر کالایی که در بورس فروش و هر واژه ای که در بورس هشتک جستجوی وب ( انترنت ) مورد توجه قرار میگیردترند میگویند
ترند ( Trend ) :[ اصطلاح توییتر] به تأثیرات توییت ها در رواج یک موضوع و شناخته شدن موضوع، ترند می گویند. شما می توانید ترند های فارسی توییتر را در حساب کاربری ترندیتر که یک ربات است و به تشخیص خودش از وضعیت ریتوییت می کند یا سایت های Trendsmap ، Keyhole ، TweetReach و Tweet Binder مشاهده کنید
مورد توجه قرار گرفتن ، فراگیر شدن
مد
مد بودن، مدرن
در اصل به معنی روند اما در اصطلاح رایج به معنای "رایج" و"مد" است.
مد بودن
مشاهده پیشنهاد های امروز

معنی یا پیشنهاد شما