برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
97 1387 100 1

تحلیل گر

تحلیل گر در دانشنامه ویکی پدیا

تحلیل گر
تحلیل گر معمولا به فردی اطلاق میشود که می تواند مسائل را به صورت ساختارمند مورد پژوهش قرار دهد.
تحلیلگر مسائل سیاسی فردی است که می تواند براساس داده های جمع آوری و طبقه بندی شده، وقایع سیاسی را مورد پژوهش قرار دهد و در مواردی آینده پژوهی نماید. بعنوان مثال سجاد صادقی تحلیلگر، کارشناس و متخصص مسائل  آمریکا که فارغ التحصیل دکتری روابط بین الملل از دانشگاه علامه طباطبایی است، به روش تحلیل یک سال پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا(۲۰۱۶) در مصاحبه با روزنامه جام جم پیروزی دونالد ترامپ را پیش بینی کرده بود.
واژه تحلیلگر در رشته های علمی مختلف معانی و کارکرد های متفاوت دارد مثلاً در رشته کامپیوتر تحلیلگر یکی از اعضای مهم در تیم توسعه نرم افزار است که وظایف زیر را بر عهده دارد:
تحلیل گر امنیتی پایه مایکروسافت یا به اختصار ام بی اس ای (MBSA) (به انگلیسی: Microsoft Baseline Security Analyzer) نرم افزاری است که مایکروسافت برای تعیین وضعیت امنیتی سیستم از طریق ارزیابی به روزرسانی های امنیتی نصب نشده و تنظیمات امنیتی کمتر امن (less-secure)در سیستم عامل ویندوز ارائه کرده است. این تنظیمات امنیتی شامل تنظیمات مؤلفه های ویندوز مانند اینترنت اکسپلورر، سرویس اطلاعاتی اینترنت (IIS) در وب سرورها، اس کیوال سرور مایکروسافت و مایکروسافت آفیس می شود. وضعیت به روزرسانی های امنیتی به وسیلهٔ آخرین نسخه ام بی اس ای و با استفاده از عامل به روزرسان ویندوز که از سرویس پک ۳ ویندوز ۲۰۰۰ در رایانه های مبتنی بر سیستم عامل ویندوز موجود است انجام می گیرد. تنظیمات کمتر امن که اغلب از آن به عنوان ارزیابی آسیب پذیری (Vulnerability Assessment ) نیز نامبرده می شود، بر پایه یک مجموعه از بررسی های سخت رمزی (hard-coded) محضرخانه ویندوز و فایل ها ارزیابی می شود.
ویکی پدیای انگلیسی - Microsoft Baseline Security Analyzer
بارگیری (دانلود) تحلیل گر امنیتی پایه مایکروسافت
...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

تحلیل گر در دانشنامه آزاد پارسی

تحلیل گر (analyst)
یک رده شغلی در حوزه رایانه های شخصی. تحلیل گر گزارشی از سیستم های پردازش داده موجود تهیه می کند و پیشنهادهایی جهت تغییر و بهبود سیستم ارائه می دهد.

ارتباط محتوایی با تحلیل گر

تحلیل گر را به اشتراک بگذارید

پیشنهاد کاربران

شهریار آریابد
واکاونده

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی تحلیل گر   • مفهوم تحلیل گر   • تعریف تحلیل گر   • معرفی تحلیل گر   • تحلیل گر چیست   • تحلیل گر یعنی چی   • تحلیل گر یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی تحلیل گر
کلمه : تحلیل گر
اشتباه تایپی : jpgdg 'v
عکس تحلیل گر : در گوگل

آیا معنی تحلیل گر مناسب بود ؟           ( امتیاز : 97% )