برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
98 1675 100 1
شبکه مترجمین ایران

تایگر ۱

تایگر ۱ در دانشنامه ویکی پدیا

تایگر ۱
تایگر ۱ نام نوعی تانک سنگین آلمانی در دوره جنگ جهانی دوم بود که از سال ۱۹۴۲ در جبهات آفریقا و اروپا معمولاً در گردان های مستقل تانک های سنگین به کار گرفته شد. طراحی نهایی آن تانک Panzerkampfwagen VI Tiger Ausf. E بود که عموماً تحت عنوان تایگر (Tiger) یاد می شود. تانک تایگر ۱ اولین تانک آلمانی با توپ ۸۸میلیمتری KwK 36 بود. مجموعاً ۱۳۴۷ دستگاه از آن بین اوت ۱۹۴۲ تا اوت ۱۹۴۴ ساخته شد. ساخت این تانک در نهایت پس از اوت ۱۹۴۴ جای خود را به تانک پیشرفته تر تایگر ۲ داد.
درحالی که تایگر ۱ تانک بی نظیری در دوره خود به نظر می رسید، اما در واقع بیش مهندسی شده (بیش از حد پیچیده) و دارای مواد گران قیمت و نیازمند ساعت ها کار فشرده بود. این تانک در معرض انواع خاصی از خرابی در ناحیه شنی خود بود و مصرف سوخت بالایی داشت که باعث می شد برد آن کاهش یابد. تایگر ۱ از منظر مکانیکی قابل اعتماد اما دارای هزینه نگهداری بالایی بود. همچنین جابجا شدن آن دشوار و هنگام یخ زدن گل، یخ و برف بین زنجیر و چرخ های روی هم رفته و در هم تنیده آن خطر از حرکت افتادن وجود داشت که این مسئله در راه های گلی فصل بارندگی و زمستان های سرد جبهه ی شرقی مشکل بزرگی برای آلمانی ها به حساب می آمد.
نام تایگر را فردیناند پورشه بر روی آن گذاشت و عدد رومی در نام آلمانی آن هم بعد از ساخت تانک تایگر ۲ بر روی این سری تانک افزوده شد.
طرح اولیهٔ آن Panzerkampfwagen VI Ausführung H (به انگلیسی:Panzer VI version H) یا به اختصار PzKpfw VI Ausf. H بود که حرف H نشان دهندهٔ Henschel که به کارخانهٔ هنشل به عنوان طراح و سازندهٔ آن اشاره دارد بود. ای تانک از ردهٔ طراحی های Sd.Kfz یا Sonderkraftfahrzeug بود که بعدها به عنوان PzKpfw VI Ausf. E در مارس سال ۱۹۴۳ دوباره طراحی شد.
عکس تایگر ۱


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

تایگر ۱ را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

پارچه گرامی

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی تایگر ۱   • مفهوم تایگر ۱   • تعریف تایگر ۱   • معرفی تایگر ۱   • تایگر ۱ چیست   • تایگر ۱ یعنی چی   • تایگر ۱ یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی تایگر ۱

کلمه : تایگر ۱
اشتباه تایپی : jhd'v ۱
عکس تایگر ۱ : در گوگل

آیا معنی تایگر ۱ مناسب بود ؟           ( امتیاز : 98% )