برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
95 1644 100 1
شبکه مترجمین ایران

تایمز

معنی تایمز در لغت نامه دهخدا

تایمز. (اِخ ) تامیز. تامیسه. شطی است در بریتانیای کبیر که از «کوستولد هیلز» سرچشمه گیرد و بدریای شمال وارد شود. این شط که بزرگترین و اصلی ترین رودهای انگلستان است ، قابل کشتیرانی است و در میان چمن زارهای زیبای «اکسفورد» ، «آبینگدون » ، «هنله » ، «مارلو» ، «ویندسور» ، «اِیتون » ، «هامپتون » ، «کینگستون » مارپیچ زده در «ته دینگتون » به دریا میرسد. این شط «ریچموند» و «لندن » را مشروب سازد و در گذشته قابل عبور و مرور کشتی های بزرگ بود و در مصب آن خلیج طویل و عریضی وجود داشت که بطور خارق العاده پرجنب و جوش بود. لندن نیز در آن هنگام یکی از بنادر پرآمدورفت جهان محسوب میشد. شعبه های اصلی رود تایمز عبارتند از: «ایزیس » ، «کِنِت » و «وی » که بوسیله ٔ کانالهای شمال غربی و جنوب غربی بهم می پیوندند و طول رود تایمز در حدود 336 هزار گز است.

تایمز. (اِخ ) شط ساحلی «کُنِّکتیکوت » در ایالات متحده ٔ امریکا که وارد اقیانوس اطلس شود و «کینه بانگ » و «شِتوکِت » و «یانتیو» را مشروب سازد و 250هزار گز طول دارد.

تایمز. (اِخ ) رودی است به کانادا (اُنتاریو) که وارد دریاچه ٔ «سن کلِر» میشود و در میان دریاچه های «هورون » و «اِریه » واقع است و لندن (کانادا) را مشروب سازد و در گذشته ، در زمان تسلط فرانسویها بر کانادا «ترانش » و «ترانشِه » نامیده میشد.

معنی تایمز به فارسی

تایمز
بزرگترین و پرفایدهترین رود انگلستان بطول ۳۳۶ کیلومتر در جنوب جزیره بریتانیای کبیر که از ناحیه آکسفرد و لندن میگذرد و بادهانه وسیعی که لندن رابصورت بندری فعال در آورده - ببحر شمال میریزد .
رودی است به کانادا که وارد دریاچه ( سن کار ) میشود و در میان دریاچه های ( هورون ) و ( اریه ) واقع است و لندن را مشروب سازد و در گذشته در زمان تسلط فرانسویها بر کانادا ( ترانش ) و ( ترانشه ) نامیده میشد .

تایمز در دانشنامه ویکی پدیا

تایمز
تایمز (به انگلیسی: The Times)، یک روزنامهٔ سراسری در کشور بریتانیا است که از ۱ ژانویه ۱۷۸۵ میلادی در لندن توسط جان والتر شروع به نشر کرد. نام این روزنامه در سال ۱۷۸۸ از Daily Universal Register به تایمز تغییر کرد. تایمز و ساندی تایمز هر دو از نشریات News International یا شاخه بریتانیایی نیوز کورپوریشن هستند که از سال ۱۹۸۱ میلادی در مالکیت روپرت مرداک، سرمایه دار آمریکایی-استرالیایی قرار دارد. با وجود آن که تایمز و ساندی تایمز هر دو در مالکیت یک شرکت هستند، ولی کادر سردبیری و خبرنگاران آن ها متفاوت است.
عکس تایمز
تایمز اسرائیل (به انگلیسی: The Times of Israel) یک روزنامه آنلاین اسرائیلی است که در سال ۲۰۱۲ بنیان نهاده شد. دیوید هوروویتس سردبیر و از بنیانگذاران آن است. تایمز اسرائیل مستقر در اورشلیم، پایتخت کشور اسرائیل است و به زبان هایی همچون انگلیسی، فرانسوی، عربی و فارسی فعالیت می کند.
تایمز اسرائیل به فارسی
تایمز اسرائیل در جذب خواننده با رسانه هایی همچون جروزالم پست، هاآرتص و آروتز شوا رقابت دارد.
تایمز پرستاری (به انگلیسی: Nursing Times) نام یک مجله پرستاری بریتانیایی است که از سال ۱۹۰۶ پایه گذاری شده و پژوهش ها و مقالات پرستاری بالینی را در رده ها و سبک های گوناگون این حرفه منتشر می کند.
درگاه:پرستاری
فهرست ژورنال های پرستاری
تایمز هایر اجوکیشن با مخفف THES (به انگلیسی: Times Higher Education) مجله ای هفتگی در بریتانیا است که در خصوص اخبار و اطلاعات آموزش عالی می باشد. این نشریه مجله ای پیشرو و نخستین مجله دربارهٔ آموزش عالی و تحصیلات عالیه در بریتانیا است. نخستین شماره مجله تایمز هایر اجوکیشن در ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

تایمز در دانشنامه آزاد پارسی

تایْمْز (Times)
قدیم ترین روزنامۀ بریتانیا. در ۱۷۸۵، جان والتر آن را با عنوان دیلی یونیورسال رجیستر منتشر کرد. در ۱۷۸۸، نام آن بهتایمز تغییر یافت. در ۱۹۸۱، شرکت نیوز اینترنشنال روزنامۀ تایمز و هفته نامۀ ساندی تایمز را خرید. این نشریۀ عمدتاً سیاسی شهرت و اعتبار خاصی در میان سیاستمداران جهان و انگلستان دارد. ۴۴ درصد خوانندگان این نشریه سیاستمداران، نخبگان، متخصصان و مدیران وزارتی اند. همچنین ۵۹ درصد از نمایندگان پارلمان انگلستان از خوانندگان مستمر این روزنامه اند و به همین سبب، این روزنامه بخش خاصی را به گزارش های مربوط به مجلس عوام و اعیان انگلستان اختصاص داده است. تایمز به جناح راست گرایش دارد و از حزب محافظه کار انگلستان حمایت می کند. شمارگان آن، در نوامبر ۲۰۰۴، حدود ۶۸۲هزار نسخه بوده است.

تایمز را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

پارچه گرامی

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• روزنامه نیویورک تایمز   • نیویورک تایمز فارسی   • times magazine   • times news   • مجله تایمز   • the new york times   • تایمز لندن   • روزنامه تایمز ایران   • معنی تایمز   • مفهوم تایمز   • تعریف تایمز   • معرفی تایمز   • تایمز چیست   • تایمز یعنی چی   • تایمز یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی تایمز

کلمه : تایمز
اشتباه تایپی : jhdlc
عکس تایمز : در گوگل

آیا معنی تایمز مناسب بود ؟           ( امتیاز : 95% )