برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
97 1362 100 1

تاریخ نظامی ارمنستان

تاریخ نظامی ارمنستان در دانشنامه ویکی پدیا

تاریخ نظامی ارمنستان
تاریخ نظامی ارمنستان قدمتی بسیار طولانی داشته است و همواره دارای پیروزی های ارزشمندی بوده و به گونه ای که دارای فرهنگ و تمدن نظامی مستقل بوده است. تاریخ نظامی ارمنستان دربر گیرنده جنگ و ستیزهای دراز از زمان ارمنستان باستان تا به امروز بوده، سرزمین های متصرفه (ارمنستان غربی) از سوی امپراتوری عثمانی که باعث نسل کشی ارمنیان شد و جنگ قره باغ و بسیاری از رویدادهای تاریخی و درگیری های نظامی با هم پیوند خورده است.
سلاح تهاجمی به نام واهان که توسط مهندس و طراح واهان ماناسیان ساخته شده است.
سرزمین کوهستانی ارمنستان در بین دو امپراتوری قرار داشت امپراتوری روم (بیزانس) در غرب و امپراتوری ایران و اعراب در شرق. ارمنستان در دوران قدیم برای استقلال خود همیشه با دو امپراتوری رم و ایران در کشمکش بوده و هر امپراتوری سعی می کرده فتوحات تازه ای را از رقیب خود بدست بیاورد. همچنین در دوران مدرن ارمنستان دوباره بین دو امپراتوری قرار گرفت امپراتوری عثمانی و امپراتوری روسیه تزاری.
فلات ارمنستان، یعنی محدوده جغرافیایی ارمنستان باستان، نامی آشنا در تاریخ شناسی است و به سبب موضع خاص خود در طول سی سده بارها مورد آماج حملات بزرگ و متوسط شده و حداقل به همین تعداد تاخت و تازهای کوچکتر و گذرا به خود دیده و بیش از این نیز درگیر جنگ های داخلی خارجی بوده است، و از این نظر یکی از استثنایی ترین کشورهای دنیا است.
نباید از یاد برد که در لابلای این رویدادهای تکان دهنده و ویرانگر و در زمان فرمانروایان ارمنی یا اشغالگران بیگانه، دوران های صلح آمیز و اکثراً کوتاه مدت نیز وجود داشته اند.
عکس تاریخ نظامی ارمنستان


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با تاریخ نظامی ارمنستان

تاریخ نظامی ارمنستان را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی تاریخ نظامی ارمنستان   • مفهوم تاریخ نظامی ارمنستان   • تعریف تاریخ نظامی ارمنستان   • معرفی تاریخ نظامی ارمنستان   • تاریخ نظامی ارمنستان چیست   • تاریخ نظامی ارمنستان یعنی چی   • تاریخ نظامی ارمنستان یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی تاریخ نظامی ارمنستان
کلمه : تاریخ نظامی ارمنستان
اشتباه تایپی : jhvdo kzhld hvlksjhk
عکس تاریخ نظامی ارمنستان : در گوگل

آیا معنی تاریخ نظامی ارمنستان مناسب بود ؟           ( امتیاز : 97% )