برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
95 1456 100 1

بیسکویت

/biskuyit/

برابر پارسی: دوپختک

معنی بیسکویت به فارسی

بیسکویت
نوعی ازنان شیرینی شک وسبک وزن
( اسم ) نوعی نان شیرینی که خشک و کم وزنست.
[biscuit] [سراميک] بدنه ای که پخت شده ولی لعاب داده نشده است
[ship biscuit, hard bread, hard tack/ hardtack, pilot bread] [حمل ونقل دریایی] نوعی بیسکویت سفت با ماندگاری طولانی و مواد مغذی که در شناور ها از آن در شرایط اضطراری استفاده می کنند
[biscuit firing] [سراميک] پخت بدنه های سرامیکی پیش از لعاب دادن

معنی بیسکویت در فرهنگ معین

بیسکویت
[ فر. ] ( اِ.) نوعی شیرینی که خشک و کم وزن است .

معنی بیسکویت در فرهنگ فارسی عمید

بیسکویت
نوعی نان شیرینی ترد، نازک، خشک، و سبک وزن.

بیسکویت در دانشنامه ویکی پدیا

بیسکویت
بیسکویت، بیسکوئیت یا بسکویت (به انگلیسی: Biscuit) گونه ای خوراکی است که مادهٔ اصلی آن آرد است.
پرونده های رسانه ای مربوط به بیسکویت در ویکی انبار
ریشهٔ واژهٔ بیسکویت از دو کلمهٔ لاتینِ bis به معنای دو بار و coquere به معنای پخته شده گرفته شده و روی هم معنای «دو بار پخته شده» را می رساند. این نام گذاری به شیوهٔ پخت آن بازمی گردد، زیرا نخست بیسکویت را می پختند و سپس آن را به آرامی درون یک فر خشک می کردند.
Wikipedia contributors, "Biscuit," Wikipedia, The Free Encyclopedia, http://en.wikipedia.org/w/index.php?title=Biscuit&oldid=491184946 (accessed May 9, 2012).
عکس بیسکویت
بیسکویت ارده، بیسکویت طحینه (انگلیسی: Tahini cookie) نوعی بیسکویت است که مواد آن را ارده، آرد، شکر و کره (لبنیات) تشکیل می دهد و معمولاً با بادام یا دانه کاج تزیین می شود.
پرونده های رسانه ای مربوط به بیسکویت ارده در ویکی انبار
بیسکویت تورتونی(به انگلیسی: Biscuit Tortoni) بستنی ساخته شده با تخم مرغ و خامه سنگین است که اغلب حاوی گیلاس خرد شده است و روی آن را با بادام خرد شده می پوشانند.
پرونده های رسانه ای مربوط به Biscuit Tortoni در ویکی انبار
بیسکویت دریایی (انگلیسی: Hardtack) یا بیسکویت فطیر، یک نوع ساده از تردک یا بیسکویت است که فرمول ساخت ساده و در عین حال ماندگاری بسیار بالایی دارد.
پرونده های رسانه ای مربوط به بیسکویت دریایی در ویکی انبار
مواد تشکیل دهندهٔ آن ترکیباتی بسیار ساده است از جمله آرد، آب، و گاهی اوقات نمک طعام، محصولی که بسیار ارزان تمام می شود اما دوام بسیار طولانی دارد به همین دلیل از زمان های بسیار دور در سفرهای دریایی طول ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

بیسکویت در دانشنامه آزاد پارسی

بیسْکویت (biscuit)
شیرینی کوچک، پف نکرده و ترد حاصل از خمیر پخته. ترکیبات اصلی خمیر بیسکویت عبارت اند از آرد، روغن، تخم مرغ، شکر، شکلات. ادویه نیز برای تنوع طعم و بافت به آن افزوده می شود. در امریکا، بیسکویت چیزی بین قرص نان و پودینگ یورکشر است و به آن بیسکویت کوکی می گویند. بیسکویت از برش های نان ورنیامده (فطیر) ساخته و آن قدر پخته می شود تا سخت و خشک شود. می توان سال ها آن را نگه داشت و منبع مفید اما ناچیز کربوهیدرات در سفر های دریایی طولانی و عملیات نظامی است. در ۱۸۱۵، نخستین کارخانۀ تولید بیسکویت در کارلایل، در شمال انگلستان، تأسیس شد و بریتانیا بزرگ ترین تولیدکننده و همچنین مصرف کنندۀ بیسکویت کارخانه ای در اروپاست. در ایران اولین کارخانه های تولید بیسکویت قدمتی ۵۰ساله دارد و اغلب، فعالیت اولیه اش را با ماشین آلات محدود ساخت کشورهای آلمان، سوئیس و انگلستان شروع کردند تا در طی دوره های مختلف توسعه به خودکفایی برسند. امروزه محصولات متنوعی در بازار تولید شده است که می توان از بیسکویت های کرمدار، کراکر، بیسکویت با روکش شکلات، بیسکویت با طعم های گوناگون و شکل دار نام برد. بعضی از محصولات ایرانی به کشورهای همسایه عربی، آسیای میانه، افریقا، عراق، افغانستان و آذربایجان صادر می شود.

ارتباط محتوایی با بیسکویت

معنی بیسکویت به انگلیسی

cookie (اسم)
شیرینی ، بیسکویت ، شیرینی خشک ، کلوچه
biscuit (اسم)
بیسکویت ، کلوچه خشک
scone (اسم)
بیسکویت ، کلوچه یاکیک چای
cooky (اسم)
شیرینی ، بیسکویت ، شیرینی خشک ، کلوچه

معنی کلمه بیسکویت به عربی

بیسکویت
بسکويت , کوکي

بیسکویت را به اشتراک بگذارید

پیشنهاد کاربران

آیناز
لغتی بیگانه برگرفته از زبان انگلیسی یک تکه خوردنی در اندازه ها و طعم های مختلف درست شده از آرد و شکر و مواد دیگر
رضا فتحی پور
آردشیر

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• بیسکویت خانگی   • طرز تهیه بیسکویت کشمشی   • بیسکویت کره ای   • بیسکویت شف طیبه   • انواع بیسکویت خشک   • طرز تهیه بیسکویت شکلاتی   • طرز تهیه بیسکویت بدون فر   • معنی بیسکویت   • مفهوم بیسکویت   • تعریف بیسکویت   • معرفی بیسکویت   • بیسکویت چیست   • بیسکویت یعنی چی   • بیسکویت یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی بیسکویت
کلمه : بیسکویت
اشتباه تایپی : fds;,dj
آوا : biskuyit
نقش : اسم
عکس بیسکویت : در گوگل

آیا معنی بیسکویت مناسب بود ؟           ( امتیاز : 95% )
شبکه مترجمین ایران