برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
96 1524 100 1
شبکه مترجمین ایران

بکرآباد

معنی بکرآباد در لغت نامه دهخدا

بکرآباد. [ ب َ ] (ِاخ ) نام نیمی از شهر گرگان و نام نیمه ٔ دیگرش شهرستان است. (از حدود العالم ).

بکرآباد. [ ب ِ ] (ِاخ ) دهی از دهستان بام بخش صفی آباد شهرستان سبزوار. سکنه ٔ آن 308 تن. آب آن از قنات. محصول آن غلات. شغل اهالی زراعت است. (از فرهنگ جغرافیایی ایران ج 9).

بکرآباد. [ ب ِ ] (ِاخ ). دهی از دهستان اوزومدل بخش ورزقان شهرستان اهر. سکنه ٔ آن 508 تن. آب آن از چشمه. محصول آن غلات ، حبوب. شغل اهالی زراعت ، گله داری ، جاجیم و گلیم بافی است. (از فرهنگ جغرافیایی ایران.ج 4).

بکرآباد. [ ب َ ] (ِاخ ) دهی از دهستان ییلاق بخش حومه ٔشهرستان سنندج. سکنه ٔ آن 195 تن. آب آن از چشمه. محصول آن غلات شغل اهالی زراعت ، گله داری ، قالیچه ، جاجیم و گلیم بافی است. (از فرهنگ جغرافیایی ایران ج 5).

بکرآباد در دانشنامه ویکی پدیا

بکرآباد
بکرآباد ممکن است به یکی از موارد زیر اشاره داشته باشد:
بکرآباد (اسفراین)
بکرآباد (قروه)
تپه تپ بکرآباد
بکرآباد (ورزقان)
بکرآباد (اسفراین)، روستایی از توابع بخش بام وصفی آباد شهرستان اسفراین در استان خراسان شمالی ایران است.
این روستا در دهستان بام قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۲۴۴ نفر (۶۲خانوار) بوده است.
بکرآباد ، روستایی از توابع بخش ییلاق شهرستان قروه در استان کردستان ایران است.
این روستا در دهستان ایلان جنوبی قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۲۶۹ نفر (۷۲خانوار) بوده است.
بکرآباد، یکی از محله های مشهور شهر هرات در افغانستان است .
این محله تا چند سال قبل خالی از سکنه بود و در سالهای اخیر به یکی از پرازدهام ترین مناطق هرات مبدل گشته و بناهای زیبا و مجللی نیز در این منطقه توسط مردم ایجاد شده است. تقریباً بیشتر ساکنان این منطقه را مردمان اهل تشیع هرات تشکیل می دهند. دوکانها، خانه ها، فرهنگ و آداب مردم در بکرآباد شدیداً تحت تاثیر فرهنگ مردم ایران قرار دارد، تکیه ها و مساجد بکرآباد در مناسبت های مذهبی تشیع شاهد برگزاری رسوم ویژه ای است که شباهت فراوانی به برگزاری مجالس مذهبی در ایران دارد. در روزهای محرم و بویژه روز عاشورا بکرآباد از عمده ترین مناطق عزاداری تشیع هرات می باشد، تشیع هرات بیش از همه در این منطقه تجمع می کنند و بخصوص در سالای اخیر تحت تدابیر شدید امنیتی آیین عزاداری را اجرا می کنند.
قسمتی از بکرآباد مربوط به ناحیه چهارم و بخش دیگری از آن مربوط به ناحیه پنج شهرداری هرات است، بکرآباد در جنوب شهر واقع شده، این محله مسکونی از غرب به فلکه سپین ادی از جنوب به منطقه گوالیان و ولسوالی انجیل از ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

بکرآباد را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی بکرآباد   • مفهوم بکرآباد   • تعریف بکرآباد   • معرفی بکرآباد   • بکرآباد چیست   • بکرآباد یعنی چی   • بکرآباد یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی بکرآباد

کلمه : بکرآباد
اشتباه تایپی : f;vHfhn
عکس بکرآباد : در گوگل

آیا معنی بکرآباد مناسب بود ؟           ( امتیاز : 96% )