برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
94 1606 100 1
شبکه مترجمین ایران

بچه مثبت

بچه مثبت در دانشنامه ویکی پدیا

بچه مثبت
پسر خوب یا بچه مثبت (در انگلیسی:Nice guy) اصطلاحی کلیشه ای در گفتمان عموم مردم و در فرهنگ عامه است در اشاره به مردی که رفتار دوستانه ولی محجوب دارد. این اصطلاح به هر دو صورت مثبت و منفی به کار می رود. در گفتمان های عمومی این اصطلاح به طور گسترده ای در صحبت از روابط عاشقانه و جنسی استفاده می شود. بحثی فعال وجود دارد مبنی بر آنکه شخصیت پسر خوب در واقع ممکن است سبب شود یک مرد از نظر "جنسی" کمتر مطلوب زنان قرارگیرد، و زنان ناخودآگاه مردانی را که قاطعانه و با ملاحظه کمتر برخورد کنند را ترجیح می دهند، هرچند نظرات مخالفی نیز وجود دارد.
شرم عشقی
خجالت
اختلال اضطراب اجتماعی
برونگرایی و درونگرایی
قلدر
لبخند
عشق
دخترباز یا پسرباز
باکره
عکس بچه مثبت


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

بچه مثبت

معنی اصطلاحات عامیانه و امروزی -> بچه مثبت
آدم سر به راه

بچه مثبت را به اشتراک بگذارید

پیشنهاد کاربران

مهدی
بچه مثبت. (عامیانه و طعنه آمیز) به جوان هائی اطلاق می شود که به دلایلی که می توانند ذاتی، تربیتی و یا ایمانی باشند، همواره در صدد انجام امور خیر برای دیگران هستند، حتی اگر از ایشان درخواست کمک نشده باشد، و یا جوان هائی که در میان همسالانشان ابراز فضل می کنند و یا به نحوی از انحاء به امر به معروف و نهی از منکر می پردازند. یک به اصطلاح «بچه مثبت» بطور کلی از اعمال رایج در بین همسالانشان دوری می جوید و در کارهایش (برای مثال، در درس خواندنش) پُر سعی و تلاش است تا به حدی که در امور تفریحی کوتاهی می نماید. بطور مختصر، یک «بچه مثبت» جوانی است آرام و سربزیر با گرایش های فاضلانه. در کنار «بچه مذهبی»، که باز عبارتی عامیانه و طعنه آمیز است، جوان های با اعتقادات شدید مذهبی را نیز گاهی «بچه مثبت» می نامند (توجه شود به امر به معروف و نهی از منکر که در بالا به آن اشاره شد).
برای مثال، به نقل از یک تارنما که «بچه مثبت» را به تفصیل تعریف می نماید:
"بچه مثبت فرق باز نمی کند، ژل نمی زند، هیچ وقت مدل تیفوسی و تن تنی و.... را روی کله اش امتحان نکرده است. موهایش را به یک طرف سرش شانه میکند و می خواباند. بچه مثبت اگر کوسه نباشد ریش دارد ... . بچه مثبت بلد نیست نامه عاشقانه بنویسد، بنابراین از شعر زیاد استفاده می کند. معدل بچه مثبت الف است. جزوه هایش مرتب و همیشه تو کلاس ردیف اول می نشیند. ... ."
در تارنمای دیگری خطاب به "پسرهای ترشیده که دنبال زن می گردند" چنین آمده است:
"به هر دختری که رسیدید سلام کنید و خود را بچه مثبت نشون بدید".

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی بچه مثبت   • مفهوم بچه مثبت   • تعریف بچه مثبت   • معرفی بچه مثبت   • بچه مثبت چیست   • بچه مثبت یعنی چی   • بچه مثبت یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی بچه مثبت

کلمه : بچه مثبت
اشتباه تایپی : f]i lefj
عکس بچه مثبت : در گوگل

آیا معنی بچه مثبت مناسب بود ؟           ( امتیاز : 94% )