برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
95 1429 100 1

بونیر

بونیر در دانشنامه ویکی پدیا

بونیر
مختصات: ۱۲°۶′۲۳″ شمالی ۶۸°۱۷′۱″ غربی / ۱۲٫۱۰۶۳۹°شمالی ۶۸٫۲۸۳۶۱°غربی / 12.10639; -68.28361 (Bonaire Trans World Radio Station)بونیر محل مناسبی برای گردشگران غواصی عمیق و کم عمق است.   عکس هوایی از جزایر بونیر و کلین بونیر
بونــِیر(تلفظ به انگلیسیbɒˈnɛər) (به هلندی: Bonaire)، پاپیامنتو: Boneiru یکی از سه جزیره جزایر کارائیب هلند است و شامل جزیره کارائیب بونیرو جزایر هلالی شکل غربی (به انگلیسی: western crescent) و مناطق غیر مسکونی کلین بونیر هست همراه با جزایر آروبا و کوراسائو گروه جزایر ای بی سی جزایر بادپناه را تشکیل می دهند که در جنوب آنتیل کوچک قرار دارد.
مرکز بونیر شهر کرالن دیک است.
نام بونیر در اصل از کلمه بونی 'Bonay' نشات گرفت که بعدها اسپانیایی ها و هلندی های پیش آهنگ این کلمه را به بوینای 'Bojnaj' و بُن ایر'Bonaire' که به معنی هوای خوب هست تغییر دادند.
عکس بونیر
آلبرت بونیر (زبان سوئدی:Albert Bonnier)، در ۲۱ اکتبر۱۸۲۰ در شوپنهامن، به دنیا آمد و در۲۶ ژوئیه ۱۹۰۰ در استکهلم درگذشت. او ناشر سوئدی و بنیانگذار انتشارات آلبرت بونیر بود.
پدر آلبرت، در سال ۱۸۰۱به شوپنهامن آمد و کارش را با یک کتابخانه، کتاب فروشی و یک نشر کتاب آغاز کرد.
او در کسب و کار سریع رشد کرد اما در دهه پایانی قرن هجدهم با مشکلات مالی مواجه شد. در ۱۸۲۷، تصمیم گرفت آدلف بونیر بزرگترین فرزند خود را از میان ۹ فرزندش، به سوئد بفرستد. پس از چند سال او در استکهلم ساکن شد و کتابفروشی و انتشارات باز کرد. او در کار و کسب به سرعت با موفقیت روبرو شد. آدلف در پائیز ۱۸۳۵ برادر۱۴ ساله اش، آلبرت را نزد خود آورد. آلبرت به سرعت در کارهای کتاب فروشی مسلط شد و در سال ۱۸۳۷ درموسسه خوددفتر انتشارات به نشر کتاب پرداخت، وی اولین کتابش «شواهدی که ناپلئون هرگز وجود نداشت»، را منتشر کرد. در ۱۸۳۹، او کتاب سالانه، یک قطعه نمایش، کتابچه ای با برچسب، یک کتاب از آهنگ های اپرا بعلاوه الفبای کتاب را منتشر کرد.
در ۱۸۴۱ آلبرت به مدت دو سال دریک سفر خا ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با بونیر

بونیر را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی بونیر   • مفهوم بونیر   • تعریف بونیر   • معرفی بونیر   • بونیر چیست   • بونیر یعنی چی   • بونیر یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی بونیر
کلمه : بونیر
اشتباه تایپی : f,kdv
عکس بونیر : در گوگل

آیا معنی بونیر مناسب بود ؟           ( امتیاز : 95% )