برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
95 1662 100 1
شبکه مترجمین ایران

بورسیت کلسیفیه

بورسیت کلسیفیه در دانشنامه ویکی پدیا

بورسیت کلسیفیه
بورسیت کلسیفیه (به انگلیسی: Calcific bursitis) یا کلسیمی شدن کیسه عبارت است از وجود توده های کلسیمی در کیسه ها (بورس ها).
بورسیت مزمن. درصورت عدم درمان بورسیت، احتمال رسوب املاح کلسیمی در بورس وجود دارد.
تاندونیت کلسیفیه. گاهی املاح کلسیم از تاندون هایی که دچار رسوب شده اند، به بورس ها منتقل می شود.
پارگی نسوج اطراف تاندون. در مواردی، پارگی بافت های اطراف تاندون باعث ورود توده های کلسیمی به بورس می گردد. این حالت ممکن است درارتباط با شانه از تاندون عضله سوپرااسپیناتوس به بورس ساب آکرومیال رخ دهد.
کیسه در بدن، کیسه ای کوچک حاوی مایع سینوویال است که باعث کاهش اصطکاک بین بافت های مجاور خود می گردد، بنابراین در تسهیل حرکات آن ها نسبت به یکدیگر نقش دارد. به التهاب یک کیسه، بورسیت می گویند.
بورسیت کلسیفیه، به طور شایعی در ناحیه شانه ایجاد می گردد. در این ارتباط، کیسه زیر-اخرمی (بورس ساب آکرومیال) که در ناحیه شانه بین زایده آکرومیون و تاندون ماهیچه فوق خاری (سوپرااسپیناتوس) قرار می گیرد، شایع ترین بورسی است که درگیر می شود. این کیسه، کیسه زیردالی نیز خوانده می شود، چون ادامه آن، تا زیر ماهیچه دالی (دلتوئید) امتداد می یابد. گاهی این دو قسمت (بورس ساب آکرومیال یا ساب دلتوئید) مجزا بوده، اگرچه معمولاً با یکدیگر درارتباط هستند.
عوامل زیر ممکن است در ایجاد بورسیت کلسیفیه نقش داشته باشند:
عکس بورسیت کلسیفیه


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

بورسیت کلسیفیه را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

پارچه گرامی

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی بورسیت کلسیفیه   • مفهوم بورسیت کلسیفیه   • تعریف بورسیت کلسیفیه   • معرفی بورسیت کلسیفیه   • بورسیت کلسیفیه چیست   • بورسیت کلسیفیه یعنی چی   • بورسیت کلسیفیه یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی بورسیت کلسیفیه

کلمه : بورسیت کلسیفیه
اشتباه تایپی : f,vsdj ;gsdtdi
عکس بورسیت کلسیفیه : در گوگل

آیا معنی بورسیت کلسیفیه مناسب بود ؟           ( امتیاز : 95% )