برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
99 1558 100 1
شبکه مترجمین ایران

بنیاد ملی علوم

بنیاد ملی علوم در دانشنامه ویکی پدیا

بنیاد ملی علوم
بنیاد ملی علوم (به انگلیسی: National Science Foundation) مشهور به NSF، یک سازمان دولتی در ایالات متحدهٔ آمریکا است که از ۱۹۵۰ تا کنون در توسعهٔ قوانین و سیاست های رسمی علمی در ایالات متحدهٔ آمریکا نقش اساسی ایفا کرده است. این سازمان از تحقیقات بنیادی و آموزش در همهٔ زمینه های علمی و مهندسی (به غیر از علوم پزشکی) حمایت می کند.
وبگاه رسمی
این سازمان نزدیک به ۱۷۰۰ کارمند دارد و بودجهٔ آن در سال ۲۰۱۰ برابر با ۶٫۸۷ میلیارد دلار بوده است.
عکس بنیاد ملی علوم
بنیاد ملی علوم طبیعی چین (به انگلیسی: National Natural Science Foundation of China) مشهور به NSFC، یک سازمان دولتی در چین است که در مدیریت صندوق علوم طبیعی چین نقش اساسی دارد.
Official Website of NSFC (چینی)
Official Website of NSFC (انگلیسی)
موزه های علم در چین
این سازمان در 1364 شمسی (فوریه 1986) با تصویب دولت ایجاد شد. این سازمان از تحقیقات بنیادی و کاربردی حمایت می کند.
بودجه همکاری های بین المللی این سازمان از 3 میلیون یوان در سال 1978 به 82 میلیون یوان در سال 2008 افزایش پیدا کرده است. این سازمان یک سناریو سرمایه گذاری را شکل داده است که شامل چهار دسته پروژه و سه سرمایه گذاری ویژه می شود: پروژه های تحقیقات مشترک، برگزاری کنفرانس های بین المللی و منطقه ای در خارج از کشور و همچنین در داخل کشور چین، پروژه های تحقیقاتی مشترک بزرگ، یک بودجه برای محققان چینی که برای دوره کوتاه کاری یا کنفرانس ها(شامل پروژه های دو طرفه) از خارج به کشور بر می گردند، یک بودجه مشترک میان بنیاد ملی علوم طبیعی و وزارتخانه کمک های تحقیقاتی هونگ کونگ و یک بودجه برای همکاری های تحقیقاتی بین المللی آزمایشگاه هایی که حالت کلیدی دارند.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

بنیاد ملی علوم را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی بنیاد ملی علوم   • مفهوم بنیاد ملی علوم   • تعریف بنیاد ملی علوم   • معرفی بنیاد ملی علوم   • بنیاد ملی علوم چیست   • بنیاد ملی علوم یعنی چی   • بنیاد ملی علوم یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی بنیاد ملی علوم

کلمه : بنیاد ملی علوم
اشتباه تایپی : fkdhn lgd ug,l
عکس بنیاد ملی علوم : در گوگل

آیا معنی بنیاد ملی علوم مناسب بود ؟           ( امتیاز : 99% )