برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
98 1518 100 1
شبکه مترجمین ایران

بقیع الغرقد

معنی بقیع الغرقد به فارسی

بقیع الغرقد
گورستان مدینه . کان به شجر الغرقد فذهب بقی اسمه . نام گورستان مدینه است و بدان جا درخت غرقد . و آن بخشکید و نام آن بماند : رسول گفت فرموده اند که از برای اهل بقیع استغفار کنم و بقیع گورستانی است در مدینه .

بقیع الغرقد در دانشنامه اسلامی

کتاب «بقیع الغرقد فی دراسة شاملة»، تالیف شیخ محمد امین امینی به زبان عربی در موضوع قبرستان بقیع و مدینه منوره می باشد. این اثر یکی از منابع پژوهشی مهمی است که در این باره به رشته تحریر درآمده است که اطلاعات مهمی درباره تاریخ و جغرافیای مدینه و قبرستان بقیع به دست می دهد.
کتاب؛ شامل مقدمه، ده بخش و بخش فهرست ها می باشد. مطالب کتاب حول محور بقیع می باشد که در این جهت مولف در شیوه تدوین کتاب خویش هر آنچه را که به بقیع مربوط می شده است را در اثر خویش جای داده است.
بقیع الغرقد فی دراسة شاملة، تالیف شیخ محمد أمین امینی به زبان عربی در موضوع قبرستان بقیع و مدینه منوره می باشد. این اثر یکی از منابع پژوهشی مهمی است که در این باره به رشته تحریر درآمده است که اطلاعات مهمی درباره تاریخ و جغرافیای مدینه و قبرستان بقیع به دست می دهد.
کتاب؛ شامل مقدمه، ده بخش و بخش فهرست ها می باشد.
مطالب کتاب حول محور بقیع می باشد که در این جهت مولف در شیوه تدوین کتاب خویش هر آنچه را که به بقیع مربوط می شده است را در اثر خویش جای داده است.
مقدمه کتاب به شرح بقیع و شانیت او می پردازد و در این باره و به احادیث و آیات فراوانی تمسک شده است.
مبحث اول بقیع، با نام «البقیع و الاطلاقات المختلفة» به بحث لغوی کلمه بقیع می پردازد. این که در اصل نام بقیع نام درختی در مدینه بوده است، به نام بقیع الغرقد و از کتب لغت بسیاری در این مورد، معانی مختلفی بیان شده است.
کتاب «بقیع الغرقد فی دراسة شاملة»، تالیف شیخ محمد امین امینی به زبان عربی در موضوع قبرستان بقیع و مدینه منوره می باشد. این اثر یکی از منابع پژوهشی مهمی است که در این باره به رشته تحریر درآمده است که اطلاعات مهمی درباره تاریخ و ج ...

بقیع الغرقد در دانشنامه آزاد پارسی

رجوع شود به:بقیع

بقیع الغرقد را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی بقیع الغرقد   • مفهوم بقیع الغرقد   • تعریف بقیع الغرقد   • معرفی بقیع الغرقد   • بقیع الغرقد چیست   • بقیع الغرقد یعنی چی   • بقیع الغرقد یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی بقیع الغرقد

کلمه : بقیع الغرقد
اشتباه تایپی : frdu hgyvrn
عکس بقیع الغرقد : در گوگل

آیا معنی بقیع الغرقد مناسب بود ؟           ( امتیاز : 98% )