برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
98 1606 100 1
شبکه مترجمین ایران

برچسب زنی اجزای کلام

برچسب زنی اجزای کلام در دانشنامه ویکی پدیا

برچسب زنی اجزای کلام
در زبان شناسی پیکره ای، برچسب گذاری اجزای کلام، در واقع عمل انتساب برچسب به کلمات تشکیل دهندهٔ یک متن یا یک پیکره است. این برچسب گذاری براساس نقش آن کلمه در متن، مانند اسم، فعل، قید، صفت، و غیره صورت می گیرد. بعضی کلمات ممکن است یک یا چند برچسب داشته باشند. اگر یک کلمه بیش از یک برچسب داشته باشد، نیاز به ابهام زدایی دارد.
اجزای کلام
هوش مصنوعی
زبان شناسی رایانشی
ترجمهٔ ماشینی
پیکره متنی
فراوانی وزنی تی اف-آی دی اف
برچسب گذاری اجزای کلام، بنا به روشِ انجام کار، هم به صورت دستی انجام می شود و هم در آن از الگوریتم های برچسب گذاری مختلفی استفاده می شود. ازجملهٔ این الگوریتم ها می توان به مدل مخفی مارکوف، الگوریتم باوم-ولچ، و برآورد درست نمایی بیشینه اشاره کرد.
تاکنون از روش های برچسب گذاری گوناگونی در زبان های مختلف استفاده شده است. این روش ها را می توان به دو دستهٔ اصلی تقسیم بندی کرد: اولین دسته روش های آماری است که با استفاده از پیکره های برچسب خورده انجام می شوند. دستهٔ دوم، روش های غیرآماری است که با استفاده از یادگیری ماشین، برچسب گذاری را انجام می دهند.
اولین پیکرهٔ بزرگِ ساخته شده برای زبان انگلیسی، پیکرهٔ براون بوده است. این پیکره در اواسط دههٔ ۱۹۶۰ میلادی در دانشگاه براون ایالات متحده ساخته شد. این پیکره دارای حدود یک میلیون کلمه (۵۰۰ متنِ تقریباً ۲۰۰۰کلمه ای) است که با استفاده از یک برنامه، که دارای فهرستی از برچسب های مختلف بود، برچسب گذاری شد.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

برچسب زنی اجزای کلام را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

پارچه گرامی

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی برچسب زنی اجزای کلام   • مفهوم برچسب زنی اجزای کلام   • تعریف برچسب زنی اجزای کلام   • معرفی برچسب زنی اجزای کلام   • برچسب زنی اجزای کلام چیست   • برچسب زنی اجزای کلام یعنی چی   • برچسب زنی اجزای کلام یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی برچسب زنی اجزای کلام

کلمه : برچسب زنی اجزای کلام
اشتباه تایپی : fv]sf ckd h[chd ;ghl
عکس برچسب زنی اجزای کلام : در گوگل

آیا معنی برچسب زنی اجزای کلام مناسب بود ؟           ( امتیاز : 98% )