برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
96 1596 100 1
شبکه مترجمین ایران

برنامه کوپرنیک

برنامه کوپرنیک در دانشنامه ویکی پدیا

برنامه کوپرنیک
برنامه کوپرنیک (انگلیسی: Copernicus Programme) بزرگ ترین برنامه منفرد دیدبانی زمین در دنیاست که توسط کمیسیون اروپا و با همکاری آژانس فضایی اروپا انجام می شود. هدف این پروژه دست یابی به داده های بزرگ جهانی، پیوسته و با کیفیت بالا از رصد زمین است. تهیه اطلاعات دقیق و در دسترس، بهبود مدیریت محیط، درک تأثیرات تغییر اقلیم از دیگر اهداف این پروژه به شمار می رود. این برنامه در ادامه پروژه 2.3 میلیون یورویی انوی ست اروپا است که از ۲۰۰۲ تا ۲۰۱۲ فعالیت داشت.
سنتینل-۱ که تصاویر رادار از زمین و اقیانوس ها را در تمام ساعات شبانه روز و هر شرایط آب و هوایی تهیه می کند. نخستین ماهواره این مأموریت به نام سنتینل-۱ای در ۳ آوریل ۲۰۱۴ با موفقیت از پایگاه فضایی گویان به فضا پرتاب شد. ماهواره دوم به نام سنتینل-۱بی نیز در ۲۵ آوریل ۲۰۱۶ در مدار قرار گرفت.
سنتینل-۲ که تصاویر اپتیکال با وضوح تصویر بالا در زمینه های مدیریت زمین تهیه می کند. نخستین ماهواره سنتینل-۲ در ۲۳ ژوئن ۲۰۱۵ با موفقیت از به فضا پرتاب شد.
سنتینل-۳ که داده های جهانی پایش سطح زمین و اقیانوس ها تهیه خواهد کرد. نخستین ماهواره این مأموریت به نام سنتینل-۳ای در ۱۶ ژانویه ۲۰۱۶ با موفقیت از پایگاه فضایی پلستسک روسیه به فضا پرتاب شد.
سنتینل-۴
سنتینل-۵
سنتینل-۶
آژانس فضایی اروپا در حال توسعه هفت مأموریت در قالب پروژه سنتینل است. مأموریت های سنتینل شامل پروژه های تصویربرداری راداری و ابرطیفی از زمین، اقیانوس ها و پایش جو زمین است. هر مأموریت سنتینل دارای دو ماهواره جهت پوشش کامل زمین است که داده های برنامه کوپرنیک را تأمین می کند. مأموریت های سنتینل شامل این ماهواره هاست:
همچنین داده های تهیه شده توسط مأموریت های ماهواره ای غیر اروپایی نیز در برنامه کوپرنیک مورد استفاده قرار می گیرند.


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

برنامه کوپرنیک را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی برنامه کوپرنیک   • مفهوم برنامه کوپرنیک   • تعریف برنامه کوپرنیک   • معرفی برنامه کوپرنیک   • برنامه کوپرنیک چیست   • برنامه کوپرنیک یعنی چی   • برنامه کوپرنیک یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی برنامه کوپرنیک

کلمه : برنامه کوپرنیک
اشتباه تایپی : fvkhli ;,~vkd;
عکس برنامه کوپرنیک : در گوگل

آیا معنی برنامه کوپرنیک مناسب بود ؟           ( امتیاز : 96% )