برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
97 1529 100 1
شبکه مترجمین ایران

باپتیست

باپتیست در دانشنامه ویکی پدیا

باپتیست
باپتیست یا تعمیددهنده نام شاخه ای از مسیحیت است که به پیروان آن تعمیدیون گفته می شود. این شاخه از اصلی ترین مدافعان جدایی دین از سیاست است. شاخه باپتیست در نوع خود منحصربه فرد است زیرا در عین اجماع بر سر اجماع نظر نمایندگان، کلیساهای محلی خودمختار نیز هستند و در ضمن هیچ گونه سلسله مراتب مذهبی در بین آنان وجود ندارد.
Oxford bibliographies: "Baptists" (2015) by Janet Moore Lindman
Baptists در کرلی (بر پایهٔ دی موز)
وجه بنیادین و اصلی کلیسای باپتیست این است که تعمید نوزادان یا خردسالان نزد آنها مطلقاً مورد پذیرش نیست و فرد تعمید گیرنده باید به هنگام رسیدن به بلوغ فکری و نیل به ایمان شخصی به مسیح، غسل تعمید بگیرد. به همین دلیل است که پیروان این مذهب را «باپتیست» یعنی تعمیدیون نامیدند. تعمیدیون در آغاز پیرو نظریه آرمینیوس بودند، نظریه ای که نگرش ژان کالون را در خصوص پیش گزیدگی دوگانه برای نجات و محکومیت را رد کردند و بر آزادی اراده انسان در انتخاب نجات یا هلاکت پای می ورزید. اما پس از گذر زمان گروه های باپتیست نیز دیدگاه های کالونی را پذیرفتند.
پیروان باپتسیت معتقدند بدون واسطه می توان با خداوند سخن گفت و مخالف استعمال تنباکو و الکل هستند. در آئین پروتستان این کلیسا به همراه کلیساهای لوتری، پرزبیتری، انگلیکن، و متودیست با عنوان کلیساهای جریان اصلی یا کلیساهای نهادینه معروف هستند.
عکس باپتیست
باپتیست پلانکارت (انگلیسی: Baptiste Planckaert؛ زادهٔ ۲۸ سپتامبر ۱۹۸۸) دوچرخه سوار اهل بلژیک است.
از باشگاه هایی که در آن بازی کرده است می توان به دابلیوبی ورانکلاسیک آکوا پروتکت، تیم کاتیوشا–آلپتسین، لاندباوکردیت–کولناخو، و لاندباوکردیت–کولناخو، اشاره کرد.
باپتیست سانتاماریا (انگلیسی: Baptiste Santamaria؛ زادهٔ ۹ مارس ۱۹۹۵) یک بازیکن فوتبال اهل فرانسه است.
...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

باپتیست را به اشتراک بگذارید

پیشنهاد کاربران

علی قناد
فرقه ای در مسیحیت

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی باپتیست   • مفهوم باپتیست   • تعریف باپتیست   • معرفی باپتیست   • باپتیست چیست   • باپتیست یعنی چی   • باپتیست یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی باپتیست

کلمه : باپتیست
اشتباه تایپی : fh~jdsj
عکس باپتیست : در گوگل

آیا معنی باپتیست مناسب بود ؟           ( امتیاز : 97% )