دبیرکل سازمان ملل متحد بودکه از دی ۱۳۸۵ (ژانویه ۲۰۰۷ میلادی) تا دی ۱۳۹۵ (دسامبر ۲۰۱۶) این مسئولیت"> دبیرکل سازمان ملل متحد بودکه از دی ۱۳۸۵ (ژانویه ۲۰۰۷ میلادی) تا دی ۱۳۹۵ (دسامبر ۲۰۱۶) این مسئولیت" /> دبیرکل سازمان ملل متحد بودکه از دی ۱۳۸۵ (ژانویه ۲۰۰۷ میلادی) تا دی ۱۳۹۵ (دسامبر ۲۰۱۶) این مسئولیت">
برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
99 1560 100 1
شبکه مترجمین ایران

بان کی مون

بان کی مون در دانشنامه ویکی پدیا

بان کی مون
بان کی مون (۱۳ ژوئن ۱۹۴۴) دیپلمات اهل کره جنوبی است، او هشتمین سازمان ملل متحد">دبیرکل سازمان ملل متحد بودکه از دی ۱۳۸۵ (ژانویه ۲۰۰۷ میلادی) تا دی ۱۳۹۵ (دسامبر ۲۰۱۶) این مسئولیت را بر عهده داشت.
۱۹۴۴ در ۱۳ ژوئن این سال در کره جنوبی متولد شد.
۱۹۷۰ وارد وزارت امور خارجه ی کره جنوبی شد.
۱۹۷۵ در بخش متولی امور سازمان ملل متحد در وزارت امور خارجهٔ کره جنوبی مشغول به کار شد.
۱۹۸۵ در این سال با مدرک کارشناسی ارشد در رشته امور اداری از دانشگاه هاروارد فارغ التحصیل شد.
۱۹۹۲ معاون رئیس کمیسون کنترل هسته ای مشترک شمال-جنوب شد.
۱۹۹۹ رئیس کمیسون مقدماتی سازمان پیمان جامع منع آزمایش هسته ای شد.
۲۰۰۱ رئیس دفتر کره جنوبی در سازمان ملل متحد شد.
۲۰۰۴ بان از ابتدای این سال وزیر امور خارجه کره جنوبی شد.
۲۰۰۷ از اول ژانویهٔ این سال به سمت دبیر کلی سازمان ملل متحد انتخاب شد.
اگر چه نام وی در لاتین به صورت 'Ban Ki-Moon' نوشته شده است روش درست تلفظ نام کوچک وی، «گی مون» است. وی متولد ۱۳ ژوئن ۱۹۴۴ در کره جنوبی است و تحصیلات خود را تا مقطع کارشناسی ارشد در رشته امور اداری در دانشگاه هاروارد به پایان برده است.
بان کی مون با همسرش در دوره دبیرستان آشنا شده است. حاصل ازدواج آنان یک پسر، دو دختر و سه نوه است. او در زمان جنگ کره پناهجو بوده است.
به گفتهٔ وی بدون توسعه و بدون تأمین رفاه هماهنگ نمی توان انتظار صلح، امنیت و رعایت حقوق بشر داشت.
عکس بان کی مون


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

بان کی مون در دانشنامه آزاد پارسی

بان کی مون (۱۹۴۴)(Banki mun)
(یا: پان گی ـ مون) دیپلمات کرۀ جنوبی، هشتمین دبیرکل سازمان ملل (از اول ژانویه ۲۰۰۷). دارندۀ مدرک لیسانس روابط بین الملل از دانشگاه ملی سئول (۱۹۷۰) و فوق لیسانس امور عمومی از دانشگاه هاروارد (۱۹۸۵). در ۱۹۷۰ به وزارت خارجۀ کره جنوبی وارد شد. اولین مأموریت خارجی اش در دهلی نو بود. در سازمان ملل خدمت کرد و دوبار سفیر کشورش در امریکا بود. دو سال مدیرکل امور امریکا در وزارت خارجۀ کره بود (۱۹۹۰ـ۱۹۹۲). در ۱۹۹۵ به مقام معاونت وزیر خارجه در سیاست گذاری برنامه ریزی و سازمان های بین المللی رسید. در ۱۹۹۶ مشاور امنیت ملی نخست وزیر و در ۲۰۰۰ قائم مقام وزیر خارجه بود. از ژانویۀ ۲۰۰۴ تا اول نوامبر ۲۰۰۶ در منصب وزیر خارجه خدمت کرد. به زبان های انگلیسی، فرانسه، آلمانی و ژاپنی صحبت می کند. در رأی گیری شورای امنیت سازمان ملل بر رقبای خود پیروز و به جانشینی کوفی عنان انتخاب شد.

نقل قول های بان کی مون

بان کی مون (۱۹۴۴) هشتمین دبیرکل سازمان ملل متحد از سال ۲۰۰۷م.
• «من تمام وقت و انرژی و اشتیاقم را صرف کار با کشورهای عضو کردم تا جهانی بهتر داشته باشیم؛ در زمینه های توسعه پایدار، توانمندسازی جنسیتی، تغییرات آب و هوایی و توانمندسازی جوانان. این کاری بود که من انجام دادم. من با همه نوع فردی ملاقات کردم و صدای مردم بی صدا و مدافع مردم بی دفاع در سراسر جهان بودم.»
• «می دانیم که اولین منشور حقوق بشر توسط کوروش ۲۵۰۰ سال پیش صادر شد و این بسیار ستودنی است و شما ایرانی ها باید به آن مفتخر باشید.»
• «ایران با استفاده از جامعه مدنی خود می تواند به مزیت های زیادی دست یابد. البته آزاد کردن پتانسیل های جامعه مدنی نیازمند پذیرش تفاوت آرا است. حتی اگر این آراء و نظرات در چشم مقامات چالش برانگیز به نظر برسد. فعالیت ها و انتقادات اجتماعی هرگز نباید با استناد به امنیت ملی کنار زده شوند و به آنها به عنوان تهدیدی برای جامعه و دولت نگاه شود.»

بان کی مون را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی بان کی مون   • مفهوم بان کی مون   • تعریف بان کی مون   • معرفی بان کی مون   • بان کی مون چیست   • بان کی مون یعنی چی   • بان کی مون یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی بان کی مون

کلمه : بان کی مون
اشتباه تایپی : fhk ;d l,k
عکس بان کی مون : در گوگل

آیا معنی بان کی مون مناسب بود ؟           ( امتیاز : 99% )