برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
98 1387 100 1

باشگاه فوتبال ذوب آهن اصفهان

باشگاه فوتبال ذوب آهن اصفهان در دانشنامه ویکی پدیا

باشگاه فوتبال ذوب آهن اصفهان
باشگاه فوتبال ذوب آهن اصفهان یک باشگاه فوتبال ایرانی است که در سال ۱۳۴۷ در شهر اصفهان بنیان گذاری شده است. این باشگاه هم اکنون در لیگ برتر فوتبال ایران حضور دارد. مالک این باشگاه، شرکت ذوب آهن اصفهان است. ذوب آهن پس از همشهری خود سپاهان اصفهان">سپاهان، دومین تیم ایرانی است که به لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۰">فینال مسابقات لیگ قهرمانان آسیا در سال ۲۰۱۰ میلادی راه یافته است. ذوب آهن با چهار قهرمانی در جام حذفی، یکی از تیم های پرافتخار این جام به حساب می آید.
رسول کربکندی
محمود ابراهیم زاده
علی اکبر استاداسدی
رضا صاحبی
محمدرضا خلعتبری
سپهر حیدری
رحمان رضایی
ابراهیم تقی پور
محمد صلصالی
اسماعیل فرهادی
قاسم حدادی فر
محمدعلی احمدی
محمدعلی تقی زاده فرهمند در سال ۱۳۴۷ تأسیسات ورزشی کارخانه ذوب آهن اصفهان را بنیان گذاشت. ذوب آهن نخستین بازی رسمی خود را هم زمان با بازگشایی ورزشگاه ۲۲ بهمن برابر پیکان انجام داد و ۲–۴ شکست خورد. از جمله بازیکنان آن تیم می توان روح الله زرگر، اصغر نیلچیان، نعمت الله زرگر و مصطفی قانعی را نام برد. ذوب آهن در تمام ادوار جام تخت جمشید نیز حضور داشته است. ذوب آهن که باشگاه متمول و سرمایه داری بود، تعدادی از بازیکنان سپاهان را به خدمت گرفت و یوگنی لیادین را به عنوان مربی برگزید.
آن ها بعد از انقلاب از سال ۱۳۷۲ با خرید امتیاز تیم تام به لیگ کشور بازگشتند و به جز سال ۱۳۷۴ که در دسته دوم حضور یافتند در بقیه سال ها در دسته اول فوتبال کشور حضور داشتند.
ذوب آهن در تمام ادوار لیگ برتر حضور داشته است و چهار بار نایب قهرمانی در این لیگ را تجربه کرده اما تاکنون موفق به قهرمانی در لیگ برتر نشده است. این تیم در جام حذفی چهار قهرمانی و یک نایب قهرمانی کسب کرده است و از تیم های پرافتخار این جام می باشد. ذوب آهن همچنین در سال ۱۳۸۹ به مقام نایب قهرمانی لیگ قهرمانان آسیا رسید.
عکس باشگاه فوتبال ذوب آهن اصفهان


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با باشگاه فوتبال ذوب آهن اصفهان

به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی باشگاه فوتبال ذوب آهن اصفهان   • مفهوم باشگاه فوتبال ذوب آهن اصفهان   • تعریف باشگاه فوتبال ذوب آهن اصفهان   • معرفی باشگاه فوتبال ذوب آهن اصفهان   • باشگاه فوتبال ذوب آهن اصفهان چیست   • باشگاه فوتبال ذوب آهن اصفهان یعنی چی   • باشگاه فوتبال ذوب آهن اصفهان یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی باشگاه فوتبال ذوب آهن اصفهان
کلمه : باشگاه فوتبال ذوب آهن اصفهان
اشتباه تایپی : fha'hi t,jfhg b,f Hik hwtihk
عکس باشگاه فوتبال ذوب آهن اصفهان : در گوگل

آیا معنی باشگاه فوتبال ذوب آهن اصفهان مناسب بود ؟           ( امتیاز : 98% )