برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
96 1381 100 1

بازیکن فوتبال

بازیکن فوتبال در دانشنامه ویکی پدیا

بازیکن فوتبال
بازیکن فوتبال یا فوتبالیست (به انگلیسی: Football player) به کسی که به عنوان پیشه و حرفهٔ خود به ورزش فوتبال می پردازد گفته می شود.
واژهٔ فوتبالیست از زبان روسی وارد زبان فارسی شده است.
در فوتبال بازیکن فردی است که بر پایهٔ قوانین فوتبال٫ فوتبال بازی می کند. در یک بازی فوتبال هر تیم ۱۱ بازیکن دارد که یکی از آن ها دروازه بان است و بقیه یا پدافندگر یا بازیکن میانه یا مهاجم هستند.
در بازی فوتبال به کسی که برای نگهداری و محافظت از دروازه می کوشد و مانع ورود توپ به داخل آن می شود دروازه بان می گویند. دروازه بان تنها بازیکنی است که می تواند از دستانش برای گرفتن توپ استفاده کند.
عکس بازیکن فوتبال
بازیکن سال فوتبال آسیا جایزه ای است که به بهترین بازیکن فوتبال آسیا داده می شود. این جایزه از سال ۱۹۸۴ به طور رسمی اهدا می شود و نام رسمی آن «جایزه بازیکن سال سانیو کنفدراسیون فوتبال آسیا» است. قبل از ۱۹۸۴ این جایزه به طور غیررسمی اهدا می شد و برندگان جوایز ۱۹۸۸ تا ۱۹۹۳ از سوی فدراسیون بین المللی تاریخ و آمار فوتبال انتخاب می شدند. جایزه سال ۱۹۹۳ در اصل به عملکرد بازیکنان در سال ۱۹۹۲ مربوط می شد ولی در سال ۱۹۹۳ اعطا شد.
بر اساس قانون بحث برانگیزی که در سال ۲۰۰۵ وضع شد حضور در مراسم اهدای جایزه اجباری است و همین موضوع باعث می شود که بازیکنان فوتبال مطرح آسیایی که در باشگاه های اروپایی بازی می کنند حتی نامزد دریافت جایزه هم نباشند و این روال از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۱ ادامه یافت ولی از سال ۲۰۱۲ AFC برای وجهه بهتر جایزه و مراسم انتخاب بهترین بازیکن قاره؛ تصمیم به اهدای دو جام به بهترین بازیکن سال آسیا کرد جایزه اول و اصلی- بازیکن سال شاغل در لیگ های آسیایی- و -بازیکن شاغل در لیگ های غیر آسیایی- می باشد.
ولی همچنان جایزه و برنده اصلی مرد سال آسیا مربوط به بازیکن شاغل در لیگ های آسیایی می باشد.
پس از سال ۲۰۱۱ به دلیل عدم استقبال بازیکنان شاغل در لیگ های اروپایی و آمریکایی از مراسم بهترین های ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با بازیکن فوتبال

بازیکن فوتبال را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی بازیکن فوتبال   • مفهوم بازیکن فوتبال   • تعریف بازیکن فوتبال   • معرفی بازیکن فوتبال   • بازیکن فوتبال چیست   • بازیکن فوتبال یعنی چی   • بازیکن فوتبال یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی بازیکن فوتبال
کلمه : بازیکن فوتبال
اشتباه تایپی : fhcd;k t,jfhg
عکس بازیکن فوتبال : در گوگل

آیا معنی بازیکن فوتبال مناسب بود ؟           ( امتیاز : 96% )