برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
97 1511 100 1
شبکه مترجمین ایران

باربارا استانویک

باربارا استانویک در دانشنامه ویکی پدیا

باربارا استانویک
باربارا استانویک (به انگلیسی: Barbara Stanwyck) ‏(۱۶ ژوئیه ۱۹۰۷ - ۲۰ ژانویه ۱۹۹۰) هنرپیشهٔ آمریکایی است که نخستین بار در فیلم شب های برادوی (۱۹۲۷) به ایفای نقش پرداخت. چهار بار نامزد دریافت اسکار شد و سرانجام اسکار افتخاری را در سال ۱۹۸۲ دریافت کرد. او برای بازی در فیلم اتاق مدیرعامل (۱۹۵۴) برندهٔ جایزهٔ نقش اول زن جشنواره فیلم ونیز شد.
اسکار افتخاری ۱۹۸۲
گلدن گلوب بهترین بازیگر نقش دوم زن برای سریال پرنده خارزار
باربارا استانویک در یک خانواده تهیدست زاده شد. در سن دو سالگی مادرش را در یک حادثه از دست داد و پدرش هم خانه را ترک کرد. توسط خواهر بزرگش و خانواده هایی که از فرزندان بی سرپرست نگهداری می کنند بزرگ شد. از نوجوانی مجبور شد کار کند در کارخانه و بعد به عنوان تلفنچی. او که شخصیت قوی داشت و از اعتماد به نفس خوبی برخوردار بود شانس خود را در دنیای نمایش از سن ۱۵ سالگی به عنوان خواننده و رقاص در کاباره ها و موزیک هال آزمایش کردو بالاخره در گروه کر برادوی استخدام شد و همین زمان تصمیم گرفت تا نام خود را تغییر دهد.
او به فعالیتش در برادوی ادامه داد تا در هودسون تئاتر نقشی به او پیشنهاد شد که هم برایش موفقیت در پی داشت هم نظر منقدین را به خود جلب کرد.در سال ۱۹۲۷ با هنرپیشه آمریکایی فرانک ری ازدواج کرد که در سال ۱۹۳۷ به جدایی انجامید.
با پشتوانه همسرش نقشی در فیلم صامت شب های برادوی بدست آورد که موفقیتی برایش در پی نداشت.
عکس باربارا استانویک


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

باربارا استانویک را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی باربارا استانویک   • مفهوم باربارا استانویک   • تعریف باربارا استانویک   • معرفی باربارا استانویک   • باربارا استانویک چیست   • باربارا استانویک یعنی چی   • باربارا استانویک یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی باربارا استانویک

کلمه : باربارا استانویک
اشتباه تایپی : fhvfhvh hsjhk,d;
عکس باربارا استانویک : در گوگل

آیا معنی باربارا استانویک مناسب بود ؟           ( امتیاز : 97% )