برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
98 1401 100 1

ایونیا

معنی ایونیا در لغت نامه دهخدا

ایونیا. [ اِ ] (اِخ ) در تاریخ قدیم یونان بر سرزمین های مختلف اطلاق شده است ، لکن ایونیای حقیقی یکی از ممالک قدیمی آسیای صغیر بین خلیج ازمیر و ماندلیا و مسکن مهاجرین یونانی بوده است. مردم ایونیا به هوش و جسارت مشهور بودند و خود در سواحل دریای لاس و دریای سیاه مهاجرنشین هایی تأسیس کردند. (تعلیقات تمدن قدیم ترجمه ٔ نصراﷲ فلسفی ). رجوع به ایونی و ایونیه شود.

معنی ایونیا به فارسی

ایونیا
در تاریخ قدیم یونان بر سرزمین های مختلف اطلاق شده است .

ایونیا در دانشنامه ویکی پدیا

ایونیا
ایونیّه (پارسی باستان: یَونه(Yauna)𐎹𐎢𐎴)، قسمت آسیای کوچک یونان باستان را می نامیدند. در تاریخ قدیم یونان بر سرزمین های مختلف اطلاق شده است، اما ایونیای حقیقی یکی از ممالک قدیمی آسیای کوچک میان خلیج ازمیر و ماندلیا و مسکن مهاجرین یونانی بوده است. مردم ایونیا به هوش و جسارت مشهور بودند و خود در کرانه های دریای لاس و دریای سیاه مهاجرنشین هایی تأسیس کردند.
ایران باستان ص ۱۱۳–۱۱۴
تعلیقات تمدن قدیم ترجمهٔ نصرالله فلسفی
عکس ایونیا
ایونیا (به انگلیسی: Ionia) شهری در ایالت آیووا کشور ایالات متحده آمریکا است که جمعیت آن در سرشماری سال ۲۰۱۰ میلادی، ۲۹۱ نفر بوده است.
فهرست شهرهای آیووا
ایونیا (به انگلیسی: Ionia) یک منطقهٔ مسکونی در ایالات متحده آمریکا است که در کانزاس واقع شده است. ایونیا ۴۶۹ متر بالاتر از سطح دریا واقع شده است.
فهرست شهرهای ایالات متحده آمریکا
فرودگاه شهرستان ایونیا (به انگلیسی: Ionia County Airport) یک فرودگاه همگانی است که یک باند فرود آسفالت دارد و طول باند آن ۱۳۱۱ متر است. این فرودگاه در کشور ایالات متحده آمریکا قرار دارد و در ارتفاع ۲۴۹٫۳ متری از سطح دریا واقع شده است.
کد فرودگاهی یاتا
کد فرودگاهی ایکائو
فهرست فرودگاه های ایالات متحده آمریکا


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با ایونیا

ایونیا را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی ایونیا   • مفهوم ایونیا   • تعریف ایونیا   • معرفی ایونیا   • ایونیا چیست   • ایونیا یعنی چی   • ایونیا یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی ایونیا
کلمه : ایونیا
اشتباه تایپی : hd,kdh
عکس ایونیا : در گوگل

آیا معنی ایونیا مناسب بود ؟           ( امتیاز : 98% )