برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
94 1369 100 1

ایالت های ساحلی اقیانوس اطلس آمریکا

ایالت های ساحلی اقیانوس اطلس آمریکا در دانشنامه ویکی پدیا

ایالت های ساحلی اقیانوس اطلس آمریکا (به انگلیسی: US Mid-Atlantic states) ناحیه ای از مناطق جغرافیایی و فرهنگی ایالات متحده آمریکا است.
اگر نیوانگلند مرکز دانشمندان و تهیه کننده سرمایه برای هزینه های شکوفایی آمریکا در دوران انقلاب صنعتی بود، ایالات کنار اقیانوس اطلس مرکز صنایع سنگین و کارگری بودند. بزرگ ترین ایالات این ناحیه، نیویورک و پنسیلوانیا، تبدیل به مراکز کارخانه های صنایع سنگین مانند آهن، شیشه و فولاد شدند.
مهاجران این منطقه از تنوع و گستردگی بیشتری نسبت به مهاجران نیوانگلند برخوردار بودند. مهاجران هلندی در مناطق پایین دست رودخانه هودسن – مکانی که امروزه به نام نیویورک می شناسیم –مستقر شدند. سوئدی ها به ایالت دلاویر رفتند و کاتولیکهای انگلیسی، مریلند را بنیان گذاشتند. یک عده از پروتستانهای انگلیسی به نام فرقه کوایکرها نیز، در پنسیلوانیا مستقر شدند. در آن زمان کلیه این مناطق تحت حکومت انگلستان بود، اما بسیاری از مهاجران از نقاط گوناگون به این ایالت ها می آمدند و با مهاجرت تعداد زیادی آلمانی به این مناطق، یک جامعه آلمانی نیز در آن جا به وجود آمد.
مهاجران اولیه این ایالات، عموماً کشاورز و یا تاجر بودند و این منطقه حکم یک پل ارتباطی بین شمال و جنوب آمریکا را داشت. فیلادلفیا که بین نیوانگلند و ایالات جنوبی قرار دارد، مرکز تشکیل کنگره قاره ای آمریکا بود؛ مجمع نمایندگان ۱۳ایالت آمریکا که جرقه استقلال آمریکا را زدند. هم چنین اعلامیه استقلال ایالات متحده آمریکا در سال ۱۷۷۶ و قانون اساسی ایالات متحده آمریکا در سال ۱۷۸۷ نیز در شهر فیلادلفیا شکل گرفتند. نیویورک و فیلادلفیا، ۲ پایتخت اولیه آمریکا بودند.
ایالات ساحلی اقیانوس اطلس دارای اهمیت تاریخی و سیاسی بسیار زیادی می باشند. مدرسه نظامی وست پوینت در نیویورک و موسسه آموزشی علوم دریایی در آناپولیس مریلند، نشان دهنده اهمیت این ایالات می باشند. هم چنین جزیره الیس در نیویورک، برای هزاران مهاجر در اوایل قرن بیستم، دروازه ورود به آمریکا شناخته می شد.
با گسترش سریع و روزافزون صنایع در این ایالات، رودخانه ها – مانند رودهای هودسن و دلاور– تبدیل به مسیرهایی استراتژیک برای حمل و نقل دریایی شدند. به همین جهت شهرهای کنار رودخانه ها – نیویورک ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با ایالت های ساحلی اقیانوس اطلس آمریکا

به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی ایالت های ساحلی اقیانوس اطلس آمریکا   • مفهوم ایالت های ساحلی اقیانوس اطلس آمریکا   • تعریف ایالت های ساحلی اقیانوس اطلس آمریکا   • معرفی ایالت های ساحلی اقیانوس اطلس آمریکا   • ایالت های ساحلی اقیانوس اطلس آمریکا چیست   • ایالت های ساحلی اقیانوس اطلس آمریکا یعنی چی   • ایالت های ساحلی اقیانوس اطلس آمریکا یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی ایالت های ساحلی اقیانوس اطلس آمریکا
کلمه : ایالت های ساحلی اقیانوس اطلس آمریکا
اشتباه تایپی : hdhgj ihd shpgd hrdhk,s hxgs Hlvd;h
عکس ایالت های ساحلی اقیانوس اطلس آمریکا : در گوگل

آیا معنی ایالت های ساحلی اقیانوس اطلس آمریکا مناسب بود ؟           ( امتیاز : 94% )