برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
98 1676 100 1
شبکه مترجمین ایران

اکنکار

اکنکار در دانشنامه ویکی پدیا

اکنکار
اکنکار (به انگلیسی: eckankar) جنبش نوپدید دینی است که در سال ۱۹۶۵ در ایالات متحده بنیان گذاشته شد. این جنبش بر ممارست معنوی که ممارست کنندگان را به تجربه آنچه پیروانش «نور و صوت الهی» می نامند، قادر می سازد. تجربه شخصی از این نور و صوت معنوی (شاید) هدف اولیه این روش می باشد؛ و ادعا می کند که مسیر درونی شخصی، منحصربه فرد و فردی را به سوی فهم خود به عنوان روح و توسعه آگاهی بالاتر «هوشیاری» و خدا را فراهم می کند.
کارما
هارولد کلمپ
رادها سوامی
تناسخ
سورات شابد یوگا
براساس واژگان شناسی اکنکارتوکی پا تو، اصطلاح اکنکار به معنی «همکاری با خدا» می باشد. این احتمال وجود دارد که از کلمهٔ پنجابی اکنکار (Ekankār) یا اک اونکار (Ik Oankār)، کلمه ای که برای اولین بار در شری گورو گرانت صاحب و یکی از نام های خداوند در دین سیک گرفته شده است. کلمه اک یا ایک عدد یک در هندی، اردو و پنجابی (از ایکا سانسکریت) است. اکنکار از اکُنکار یا اک اونکار (سانسکریت اکا اومکآرا)، نامی برای خداوند گرفته شده که توسط گورو نانک بکار برده شده و اولین کلمه از مانترای مول (Mūl Mantra) که هر روز توسط سیک ها خوانده می شود می باشد. در الفبای گورموخی نوشته شده، یکی از دو نماد دین سیک است و به صورت نوشته یا رسم شده آن را می توان در کالاهای مربوط به سیک، وسایل نقلیه و همه عمارت های سیک و معابد گوردوارا (Gurdwāra) یافت.
از ۱۹۸۵ پیروان اکنکار این طریقت را به عنوان آیین نور و صوت الهی توصیف کرده اند. قبل از ۱۹۸۵ اکنکار به عنوان علم باستانی سفر روح، علم آگاهی کلی و روشی از زندگی شناخته می شد. اک واژهٔ دیگری برای روح مقدس است که همچنین به عنوان جریان حیات صوتی، نیروی زندگی یا نور و صوت الهی شناخته می شود.
دفتر مرکزی اکنکار در چنهسن، مینه سوتا (جنوب غربی مینیاپولیس) قرار دارد. معبد اکنکار، کلیسای کوچکی در فضایی باز و ساختمان اداری و محوطهٔ معنوی اک در این مکان واقع شده اند.
عکس اکنکار


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

اکنکار را به اشتراک بگذارید

پیشنهاد کاربران

حسن یوسفی
نیروی جذب عشق خداوند

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

پارچه گرامی

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی اکنکار   • مفهوم اکنکار   • تعریف اکنکار   • معرفی اکنکار   • اکنکار چیست   • اکنکار یعنی چی   • اکنکار یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی اکنکار

کلمه : اکنکار
اشتباه تایپی : h;k;hv
عکس اکنکار : در گوگل

آیا معنی اکنکار مناسب بود ؟           ( امتیاز : 98% )