برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
99 1440 100 1

اژدهای سرخ (فیلم)

اژدهای سرخ (فیلم) در دانشنامه ویکی پدیا

اژدهای سرخ (فیلم)
اژدهای سرخ (به انگلیسی: Red Dragon) یکی از چندگانه فیلم های دلهره آور مربوط به شخصیت هانیبال لکتر یک دکتر روانپزشک می باشد که به قلم توماس هریس نوشته شده است و برت راتنر کارگردانی این اثر را برعهده داشت. این فیلم در سال ۲۰۰۲ میلادی بر روی پرده های سینما رفت.
داستان این فیلم ۲ سال قبل از حوادث فیلم سکوت بره ها اتفاق می افتد. در سال ۱۹۸۰ ویل گراهام که مأمور اف بی آی است و مهارت خاصی در شناسایی و دستگیری قاتلین زنجیره ای دارد، هانیبال لکتر را دستگیر می کند. اما برخورد او با هانیبال بسیار خونین و خطرناک است. از آن پس گراهام خود را بازنشسته می کند و با خانواده اش به فلوریدا می رود. اما یک قاتل حرفه ای دست به جنایاتی می زند و گراهام دوباره به خدمت فراخوانده می شود. گراهام برای حل این پرونده با هانیبال تماس می گیرد تا از او کمک بگیرد اما هانیبال اطلاعات کمی به او می دهد تا وی را منحرف کند. به تدریج گراهام می فهمد قاتل کسی نیست جز فرانسیس دولارهاید که به خاطر عقده های روانی دوران کودکی این جنایات را انجام می دهد گراهام آدرس وی را پیدا کرده با ورود به خانه دولارهاید خانه را منفجر کرده طی یک خودکشی ساختگی دولارهاید خود را کشته شده نشان می دهد درحالی که زنده است و چندی بعد برای از بین بردن گراهام به سراغش می رود اما در طی یک درگیری خونین این دولارهاید است که توسط همسر گراهام با شلیک گلوله به سرش کشته می شود. کتاب اژدهای سرخ سال ۸۸ با ترجمه سهیل صفاری و توسط نشر دایره وارد بازار کتاب ایران شد.
عکس اژدهای سرخ (فیلم)


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

نقل قول های اژدهای سرخ (فیلم)

اژدهای سرخ (به انگلیسی: Red Dragon) یکی از چندگانه فیلمهای دلهره آور مربوط به شخصیت هانیبال لکتر یک دکتر روانپزشک می باشد که به قلم توماس هریس نوشته شده است و برت راتنر کارگردانی این اثر را برعهده داشت.

ارتباط محتوایی با اژدهای سرخ (فیلم)

اژدهای سرخ (فیلم) را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی اژدهای سرخ (فیلم)   • مفهوم اژدهای سرخ (فیلم)   • تعریف اژدهای سرخ (فیلم)   • معرفی اژدهای سرخ (فیلم)   • اژدهای سرخ (فیلم) چیست   • اژدهای سرخ (فیلم) یعنی چی   • اژدهای سرخ (فیلم) یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی اژدهای سرخ فیلم
کلمه : اژدهای سرخ (فیلم)
اشتباه تایپی : hCnihd svo (tdgl)
عکس اژدهای سرخ (فیلم) : در گوگل

آیا معنی اژدهای سرخ (فیلم) مناسب بود ؟           ( امتیاز : 99% )
شبکه مترجمین ایران