برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
99 1391 100 1

اواس ده

اواس ده در دانشنامه ویکی پدیا

اواس ده
مک او اس که تا ۲۰۱۲ با نام او اس ده (OS X) و سپس مک اواس ده نامیده شد، یک سری از سیستم عامل های یونیکس-بنیان گرافیکی است که توسط شرکت اپل توسعه، عرضه و فروخته می شود. این سیستم عامل به صورت انحصاری بر روی کامپیوترهای مکینتاش و تمام مک هایی که از سال ۲۰۰۲ عرضه شده اند اجرا می شود. مک او اس بعد از مایکروسافت ویندوز، دومین سیستم عامل مورد استفاده در جهان در زمینه دسکتاپ (رایانه شخصی) است.
هسته این سیستم عامل نوعی یونیکس بر اساس FreeBSD بوده که توانایی اجرای نسخه های بازنویسی شده از نرم افزارهای متن باز را دارد و بنام «داروین» شناخته می شود. این سیستم عامل همچنین از رابط گرافیکی پیشرفته ای بنام آکوا (Aqua) بهره می برد.
مک او اس بنیان نهاده شده است بر روی تکنولوژی های توسعه یافته در شرکت نکست بین ۱۹۸۵ تا ۱۹۹۷، سپس شرکت نکست با شرکت اپل ادغام شد. حرف X در نام این سیستم عامل به عنوان رقم ده تلفظ می شود، برگرفته از عددنویسی رومی.
اواس ده ممکن است به یکی از موارد زیر اشاره داشته باشد:
اواس ده
سیستم پنجره ایکس
اواس ده موریکس (به انگلیسی: OS X Mavericks) (ورژن ۱۰٫۹) ازسیستم عامل خانگی و سرور ساخته شرکت اپل برای کامپیوترهای مک است. موریکس در جریان کنفرانس جهانی توسعه دهندگان اپل در ۱۰ ژوئن ۲۰۱۳ معرفی شد.
در به روزرسانی جدید، به جای نام گذاری گربه سانان، از نام یک مکان استفاده شده است که موریکس نام دارد. موریکس نام یک محل موج سواری در کالیفرنیای شمالی است.
این نسخه بر امکاناتی چون بهبود عمر باتری، بهبود فایندر، بهبودهایی برای کاربران حرفه ای، یکپارچه سازی بیشتر با آی کلود و اضافه کردن امکانات بیشتری از آی اواس به اواس ده تمرکز دارد.
Developer Preview 1


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با اواس ده

اواس ده را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی اواس ده   • مفهوم اواس ده   • تعریف اواس ده   • معرفی اواس ده   • اواس ده چیست   • اواس ده یعنی چی   • اواس ده یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی اواس ده
کلمه : اواس ده
اشتباه تایپی : h,hs ni
عکس اواس ده : در گوگل

آیا معنی اواس ده مناسب بود ؟           ( امتیاز : 99% )