برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
99 1550 100 1
شبکه مترجمین ایران

اهل البیت فی مصر

اهل البیت فی مصر در دانشنامه اسلامی

اهل البیت فی مصر
این اثر مجموعه مقالاتی از نویسندگان معاصر عرب درباره مقابر و مشاهد منسوب به خاندان پیامبر در کشور مصر است که به همت سید هادی خسروشاهی گردآوری شده است.
در کشور مصر بارگاه هایی منتسب به چند تن از ائمه(ع) یا فرندان آنان وجود دارد که مشهورترین آنها مقام و بارگاه رأس الحسین(ع) و بارگاه حضرت زینب(س) است. در این کتاب علاوه بر گفتارهایی درباره این دو بارگاه، از مقابر دیگری که کمتر وجود آنها در مصر شهرت دارد سخن رفته است: سیده نفیسه، سکینه و فاطمه دختران امام حسین(ع)، رقیه دختر امیرالمؤمنین، ابراهیم فرزند امام مجتبی(ع) و نوه اش حسن انور، امام سجاد و فرزندش زید بن علی شهید، محمد و عایشه فرزندان امام جعفر صادق(ع)، کلثوم نوه آن حضرت و برخی دیگر از ذریه پیامبر که بارگاه هایی در آنجا به نام آنان وجود دارد.
روشن است که قبر افرادی چون امام سجاد(ع) و فرزندش زید شهید در مصر نیست و دیگر بارگاه ها نیز از قدیم محل بررسی و نظرات مختلف بوده است.
در این کتاب بیش از آنکه به تحقیق و بررسی صحت و سقم این بارگاه ها و علت انتساب آن به افراد فوق پرداخته شود، به بیان شرح حالی از این افراد پرداخته و سپس از وضعیت مقبره و بارگاه سخن به میان آورده است. بنابراین نویسندگان این مجموعه، وجود این مقابر را به گونه ای مفروغ عنه گرفته و چندان درباره آن بحث نکرده اند بلکه به وضع ظاهری بارگاه پرداخته اند. در مجموع باید گفا جنبه ادبی و خطابی این مقالات بیش از جنبه علمی آن بوده و استدلال و ارجاع به منابع به ندرت در آن دیده می شود.
مقالات این مجموعه از جاهای مختلف اخذ شده و نویسندگان آن متعددند.
أهْلُ البَیْت فی مِصْر مجموعه مقالاتی به زبان عربی، از برخی نویسندگان معاصر عرب بوده که سید هادی خسروشاهی آن را گردآوری کرده است. این اثر درباره مقابر و مشاهد منسوب به خاندان پیامبر(ص) در کشور مصر است. اهل البیت فی مصر علاوه بر آنکه عشق و علاقه مصری ها به اهل بیت(ع) را نشان داده، راهنمایی برای مراقد اهل بیت و تاریخ و معماری آن ها به شمار می آید. مقالات این مجموعه از منابع مختلفی گرفته شد ...

اهل البیت فی مصر را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی اهل البیت فی مصر   • مفهوم اهل البیت فی مصر   • تعریف اهل البیت فی مصر   • معرفی اهل البیت فی مصر   • اهل البیت فی مصر چیست   • اهل البیت فی مصر یعنی چی   • اهل البیت فی مصر یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی اهل البیت فی مصر

کلمه : اهل البیت فی مصر
اشتباه تایپی : hig hgfdj td lwv
عکس اهل البیت فی مصر : در گوگل

آیا معنی اهل البیت فی مصر مناسب بود ؟           ( امتیاز : 99% )