برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
94 1467 100 1

انیمه

انیمه در دانشنامه ویکی پدیا

انیمه
اَنیمه تلفظ راهنما·اطلاعات یا آنیمه (به ژاپنی: アニメ) یک سبک از پویانمایی است که خاستگاه آن ژاپن بوده و به طور معمول بر مبنای مانگا ساخته می شود (که در این صورت انیمانگا نامیده می شوند). انیمه ها دارای خصوصیاتی از قبیل نقاشی های رنگارنگ، شخصیت های پرجنب و جوش، داستانی همراه با پیکار و نبرد و اغلب با موضوعاتی خیالی که در آینده رخ می دهند، همراه است. انیمه در واقع کوتاه شده واژهٔ انگلیسی انیمیشن «animation» (پویانمایی) است.
فوتبالیست ها
کاپیتان سوباسا
دیجیمون
دژ فضایی
چوبین
بابا لنگ دراز
آن شرلی با موهای قرمز
انیمه شکلی از هنر است که تمامی ژانرهای سینما را شامل می شود اما به اشتباه آن را به عنوان یک ژانر طبقه بندی می کنند. در ژاپن اصطلاح انیمه به تمامی اشکال انیمیشن در سراسر دنیا اطلاق می شود. در انگلیسی، انیمه بیشتر به فیلم یا برنامه هایی با سبک ژاپنی یا سبک انیمیشن سازی ژاپن گفته می شود.
در مورد ریشه واژه انیمه مناقشه هایی وجود دارد. اصطلاح انگلیسی «انیمیشن» در کاتاکانای ژاپنی به صورت アニメーション نوشته شده و アニメ شکل کوتاه شده آن است. بعضی منابع ادعا می کنند که انیمه از اصطلاح فرانسوی انیمیشن، یعنی dessin animé، گرفته شده اما دیگران باور دارند که این قضیه یک افسانه است. در زبان فرانسوی anime به عنوان صفت به معنی جاندار و متحرک است. در انگلیسی، انیمه (زمانی که به عنوان یک اسم مصطلح استفاده شود) معمولاً حالت اسم جمع دارد. پیش از استفاده فراگیر واژه انیمه، اصطلاح ژاپنیمیشن در دهه های ۱۹۷۰ و ۱۹۸۰ رایج بود. در اواسط دهه ۱۹۸۰ واژه انیمه کم کم جایگزین ژاپنیمیشن شد. به طور کلی، در حال حاضر واژه اخیر تنها برای تشخیص و اشاره به انیمیشن های ژاپنی بکار می رود.
واژه انیمه گاهی مورد نقد نیز قرار گرفته است. مثلاً در سال ۱۹۸۷ هایائو میازاکی بیان کرد که از این اصطلاح متنفر است زیرا به نحوی به ویرانی صنعت انیمیشن ژاپن اشاره می کند. او این ویرانی را با انیماتورهای بدون انگیزه ولی پرکار برابر دانست که با تکیه بر یک پیکرنگاری ثابت از ویژگی های چهره و اغراق در حواس حرکتی طراحی می کنند اما عمق، کمال، احساس یا فکر در کار آنان دیده نمی شود.
عکس انیمه
...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با انیمه

انیمه را به اشتراک بگذارید

پیشنهاد کاربران

آیلین
اَنیمه (به ژاپنی: アニメ) یک سبک از انیمیشن است که خاستگاه آن ژاپن بوده و به طور معمول بر مبنای مانگاها ساخته می شود.انیمه سبکی از انیمیشن است که با دست یا کامپیوتر ساخته می شود.انیمه در ایران ریشه طولانی دارد و از شبکه های رسمی کشور سالهاست که پخش می شود
.بسیاری از این آثار در دهه ۶۰ و ۷۰ در ایران پخش شده اند . همانند مجموعه های :فوتبالیست ها ،هایدی،آن شرلی ،چوبین و بسیار از آثار دیگر که مخاطبان بسیاری در ایران داشته است.
مائده
نوعی طرح Animae
دلتا
چی مناسب تر از اسم انیمہ
کاترینا
اگہ ناراحتی داستان ھای اوتاکو شادت میکنہ
Joung kook
به کارتون های ژاپنی میگن انیمه
ممممم
انیمه به طراحی های سه بعدی یا دو بعدی ژاپنی که به صورت سینمایی یا سریالی است را انیمه می گویند . انیمه برای کودکان نیست !اگرچه انیمه های کودکانه هم وجود دارد. انیمه در ژانرها ی مختلفی مثل مکا ، حارم،برشی از زندگی ،شوجو، شونن،یائویی ، هنتای، ایچی ، اکشن..... است
اناتاوا چان
انیمه ها یک نوع انیمیشن سه بعدی هستند خیلی هم خوشگل هستن همه ی سبک ها هم توشون پیدا می شه مثل طنز درام اکشن ترسناک مکا اسپورت شوجو بخشی از زندگی و موضوعات دیگر . اما کسی که اولین انیمه رو ساخت هیچ نام یا نشونی ازش باقی نمونده . و اکنون پرفروش ترین و معروف ترین انیمه در جهان وان پیس می باشد درباره ی پسری به نام مانکی دی لوفی که می خواسته گنج وان پیس رو بدست بیاره و پادشاه دزدان دریایی بشه.
مومنه
اَنیمه (به ژاپنی: アニメ)

اَنیمه تلفظ راهنما�اطلاعات یا آنیمه (به ژاپنی: アニメ) یک سبک از پویانمایی است که خاستگاه آن ژاپن بوده و به طور معمول بر مبنای مانگا ساخته می شود (که در این صورت انیمانگا نامیده می شوند). انیمه ها دارای خصوصیاتی از قبیل نقاشی های رنگارنگ، شخصیت های پرجنب و جوش، داستانی همراه با پیکار و نبرد و اغلب با موضوعاتی خیالی که در آینده رخ می دهند، همراه است. انیمه در واقع کوتاه شده واژهٔ انگلیسی انیمیشن �animation� (پویانمایی) است.
فوتبالیست ها
کاپیتان سوباسا
دیجیمون
دژ فضایی
چوبین
بابا لنگ دراز
آن شرلی با موهای قرمز
انیمه شکلی از هنر است که تمامی ژانرهای سینما را شامل می شود اما به اشتباه آن را به عنوان یک ژانر طبقه بندی می کنند. در ژاپن اصطلاح انیمه به تمامی اشکال انیمیشن در سراسر دنیا اطلاق می شود. در انگلیسی، انیمه بیشتر به فیلم یا برنامه هایی با سبک ژاپنی یا سبک انیمیشن سازی ژاپن گفته می شود.
در مورد ریشه واژه انیمه مناقشه هایی وجود دارد. اصطلاح انگلیسی �انیمیشن� در کاتاکانای ژاپنی به صورت アニメーション نوشته شده و アニメ شکل کوتاه شده آن است. بعضی منابع ادعا می کنند که انیمه از اصطلاح فرانسوی انیمیشن، یعنی dessin anim�، گرفته شده اما دیگران باور دارند که این قضیه یک افسانه است. در زبان فرانسوی anime به عنوان صفت به معنی جاندار و متحرک است. در انگلیسی، انیمه (زمانی که به عنوان یک اسم مصطلح استفاده شود) معمولاً حالت اسم جمع دارد. پیش از استفاده فراگیر واژه انیمه، اصطلاح ژاپنیمیشن در دهه های ۱۹۷۰ و ۱۹۸۰ رایج بود. در اواسط دهه ۱۹۸۰ واژه انیمه کم کم جایگزین ژاپنیمیشن شد. به طور کلی، در حال حاضر واژه اخیر تنها برای تشخیص و اشاره به انیمیشن های ژاپنی بکار می رود.
واژه انیمه گاهی مورد نقد نیز قرار گرفته است. مثلاً در سال ۱۹۸۷ هایائو میازاکی بیان کرد که از این اصطلاح متنفر است زیرا به نحوی به ویرانی صنعت انیمیشن ژاپن اشاره می کند. او این ویرانی را با انیماتورهای بدون انگیزه ولی پرکار برابر دانست که با تکیه بر یک پیکرنگاری ثابت از ویژگی های چهره و اغراق در حواس حرکتی طراحی می کنند اما عمق، کمال، احساس یا فکر در کار آنان دیده نمی شود♡اگه انیمه وجود نداشت منم نبودم ♡ ✾☻ ✾♡

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی انیمه   • مفهوم انیمه   • تعریف انیمه   • معرفی انیمه   • انیمه چیست   • انیمه یعنی چی   • انیمه یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی انیمه
کلمه : انیمه
اشتباه تایپی : hkdli
عکس انیمه : در گوگل

آیا معنی انیمه مناسب بود ؟           ( امتیاز : 94% )
شبکه مترجمین ایران