برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
95 1553 100 1
شبکه مترجمین ایران

انگلیسی میانه

انگلیسی میانه در دانشنامه ویکی پدیا

انگلیسی میانه
انگلیسی میانه (Middle English) گویشی تاریخی از زبان انگلیسی است که در پی بروز انواع تغییرات اساسی و عمده ای که در ساختارهای زبان انگلیسی در زمانی بین سال های ۱۰۰۰ و ۱۲۰۰ میلادی صورت گرفت، از دل زبان انگلیسی قدیم بیرون آمد. غلبه نورمن ها که از اسکاندیناوی آمده بودند، رویدادی بود که از جنبهٔ سیاسی موجبات تسریع اینگونه تغییرات زبانی را فراهم می آورد.
زبان های ژرمنی
زبان های ژرمنی غربی
North Sea Germanic
زبان های آنگلو-فریسی
Anglic
انگلیسی میانه
در اوائل سدهٔ دهم میلادی، نورمن ها در شمال فرانسه ساکن شدند، پادشاهی قدرتمندی تشکیل داده، و تمدنی مبتنی بر زبان فرانسوی به وجود آوردند. در سال ۱۰۶۶ بود که آن ها به رهبری دوک ویلیام خود را به آن سوی کانال رسانیده و فرمانروایی انگلستان را هم به دست آوردند.
معمولاً تاریخ زبان انگلیسی را به سه دوره تقسیم می کنند:
عکس انگلیسی میانه
اصطلاح ادبیات انگلیسی میانه به مجموعه آثار ادبی گفته می شود که به گونه ای از زبان انگلیسی نگاشته شده که امروزه آن را با نام انگلیسی میانه می شناسیم. محدودۀ زمانی نگارش این آثار از سدۀ ۱۲ میلادی تا دهۀ ۱۴۷۰ است. در این زمان استاندارد چنسری، که زبان غالب لندن بود شایع شد و صنعت چاپ فشاری آن را گسترش داد. بین دهۀ ۱۴۷۰ و میانه های سدۀ بعد یک روند گزار از این زبان به زبان انگلیسی مدرن اولیه رخ داد. این تغییر زبانی باعث نشد تا در بعد ادبی تغییرات اساسی ایجاد شوند بلکه تنها رنسانس و اصلاحات دینی در مسیحیت هنگام حکمرانی هنری هشتم موجبات تغییر در این حوزه را ایجاد کرد. در ادبیات انگلیسی میانه سه دسته بندی وجود دارد: ادبیات دینی، عشق درباری و آرتوری. هر چند باید به این نکته هم اشاره کرد که بسیاری از آثار چاسر خارج از این دسته ها قرار می گیرند. در میان آثار مذهبی می توان به آثار موجود در گروه کاترین، آثار جولیان نرویچی و ریچارد رول اشاره کرد.
۴۵۰: پیروزی قوم آنگلوساکسون.
۵۹۷: آگوستین مقدس به کنت می رسد. آغا ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

انگلیسی میانه را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی انگلیسی میانه   • مفهوم انگلیسی میانه   • تعریف انگلیسی میانه   • معرفی انگلیسی میانه   • انگلیسی میانه چیست   • انگلیسی میانه یعنی چی   • انگلیسی میانه یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی انگلیسی میانه

کلمه : انگلیسی میانه
اشتباه تایپی : hk'gdsd ldhki
عکس انگلیسی میانه : در گوگل

آیا معنی انگلیسی میانه مناسب بود ؟           ( امتیاز : 95% )