برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
98 1601 100 1
شبکه مترجمین ایران

انگلیسی باستان

انگلیسی باستان در دانشنامه ویکی پدیا

انگلیسی باستان
انگلیسی باستان (Ænglisc) زبانی است که مردم سرزمین انگلستان در سال های ۴۵۰ تا ۱۱۰۰ بدان سخن می گفته اند. انگلیسی باستان با زبان کنونی انگلیسی تفاوت بسیار دارد. این زبان لغت های با ریشهٔ ژرمانیک زیادی را در خود نهفته دارد. این زبان از لحاظ دستور زبان مشکل تر از زبان کنونی بوده و بیشتر به زبان آلمانی نزدیک بوده است.
انگلیسی باستان از قرن هفتم تا حدود ۱۱۰۰ میلادی؛
انگلیسی میانه از ۱۱۰۰ تا ۱۴۵۰ یا ۱۵۰۰ میلادی؛
انگلیسی مدرن از ۱۵۰۰ میلادی تا امروز.
Ænglisc, Anglisc, Englisc
این زبان به آرامی تبدیل به انگلیسی میانه شده است.
معمولاً تاریخ زبان انگلیسی را به سه دوره تقسیم می کنند:
انگلیسی باستان (انگلیسی: Old English) فیلمی به کارگردانی آلفرد گرین است که در سال ۱۹۳۰ منتشر شد. از بازیگران آن می توان به جرج آرلیس و دوریس لوید اشاره کرد.
۹ مارس ۱۹۳۰ (۱۹۳۰-27-۰۹) (United States)
ادبیات انگلیسی باستان (که گاهی به آن ادبیات آنگلوساکسونی گفته می شود) شامل ادبیاتی است که به زبان انگلیسی باستان در انگلستان تحت قلمروی آنگلوساکسون ها از سدهٔ ۷ میلادی تا چند دهه پس از غلبهٔ نورمن ها در ۱۰۶۶ نگاشته شده است. بنابر نظر سینت بید «سرود کدمون» که در سدهٔ ۷ سروده شده قدیمی ترین نمونهٔ به جا مانده از این ادبیات است. گور یکی از آخرین اشعار سروده شده به این زبان است و می توان در آن مایه های گذار از انگلیسی باستان به انگلیسی میانه را دید. به همین شکل، تاریخچهٔ پیتربورو نیز تا میانه های سدهٔ ۱۲ ادامه می یابد.
شعر بئوولف، که غالباً به عنوان منشور سنتی ادبیات انگلیسی شناخته می شود، مشهورترین اثرِ ادبیات انگلیسی باستان است. تاریخچهٔ آنگلوساکسون ها برای مطالعات تاریخی مهم است زیرا ترتیب زمانی تاریخ زبان انگلیسی نخستین را در خود جای داده.
آثار انگلیسی باستان شامل این موضوعات (به ترتیب نزولی) هستند: خطب ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

انگلیسی باستان را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

پارچه گرامی

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی انگلیسی باستان   • مفهوم انگلیسی باستان   • تعریف انگلیسی باستان   • معرفی انگلیسی باستان   • انگلیسی باستان چیست   • انگلیسی باستان یعنی چی   • انگلیسی باستان یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی انگلیسی باستان

کلمه : انگلیسی باستان
اشتباه تایپی : hk'gdsd fhsjhk
عکس انگلیسی باستان : در گوگل

آیا معنی انگلیسی باستان مناسب بود ؟           ( امتیاز : 98% )