برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
95 1556 100 1
شبکه مترجمین ایران

انس الساری

انس الساری در دانشنامه اسلامی

انس الساری
انس الساری سفرنامه حج، نوشته شده در قرن یازدهم نگاشته شده است
این کتاب سفرنامه حج یکی از اهالی مراکش به نام ابوعبدالله محمد بن احمد مشهور به السراج و ملقب به ابن ملیح است. نام کامل این اثر انس الساری و السارب من اقطار المغارب الی منتهی الآمال و المآرب سید الاعاجم و الاعارب است.
حیات نگارنده
درباره زندگی نویسنده، جز آن چه در خود کتاب می توان یافت، آگاهی نداریم و تاریخ تولد و مرگ او نیز معلوم نیست. هنگام سفر وی که بیش از دو سال، از ۱۰۴۰ تا ۱۰۴۲ق. به طول انجامید، مقارن است با دوران فرمانروایی ولید بن زیدان سعدی (م. ۱۰۴۵ق.) پادشاه مراکش. از آن جا که ابن ملیح در متن کتاب برای ولید بن زیدان طلب رحمت کرده، می توان نتیجه گرفت که سفرنامه خود را پس از مرگ وی (۱۰۴۵ق.) و دست کم سه سال در پی بازگشت از سفرش نگاشته است.
دانش نویسنده
از مطالب کتاب می توان به دانش نویسنده در علوم دینی و ادبیات عرب پی برد. ابن ملیح سفرنامه خود را به نثر متکلف که در سده یازدهم ق. در مراکش رایج بوده، نوشته است. متن سفرنامه سرشار از مترادفات، تشبیهات، القاب طولانی، و اطناب است. نویسنده در جای جای کتاب، برای بیان عواطف و احساسات خود، خواه در وصف زیبایی شهرها و مناظر طبیعی و خواه در بیان احساسات دینی، از شعر بهره برده است. از متن کتاب همچنین می توان به گرایش صوفیانه وی که آن هنگام در مغرب رایج بوده، پی برد.
محتوا
...
انس الساری
انس الساری سفرنامه حج، نوشته شده در قرن یازدهم هجری می باشد. نویسنده کتاب ابوعبدالله محمد بن احمد مشهور به السراج و ملقب به ابن ملیح است، که می توان از متن کتاب به دانش وی در علوم دینی و ادبیات عرب پی برد. هنگام سفر وی که بیش از دو سال است، از 1040 تا 1042ق. می باشد. محتوای کتاب گزارش سفر وی است که با کاروانی از مراکش به مصر و از آنجا به حجاز سفر کرده است. وی گزارشاتی از مصر در طول اقامتش در آنجا دارد و از آنجا به مکه رفته و بعد به مدینه رسیده است و گزارشاتی نیز از آنجا بیان کرده، همچنین گزارشاتی نیز از قبور اهل بیت (علیهم السلام) در قبرستان بقیع دارد.
این کتاب سفرنامه حج یکی از اهالی مراکش به نام ابوعبدالله ...

انس الساری را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی انس الساری   • مفهوم انس الساری   • تعریف انس الساری   • معرفی انس الساری   • انس الساری چیست   • انس الساری یعنی چی   • انس الساری یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی انس الساری

کلمه : انس الساری
اشتباه تایپی : hks hgshvd
عکس انس الساری : در گوگل

آیا معنی انس الساری مناسب بود ؟           ( امتیاز : 95% )