برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
98 1524 100 1
شبکه مترجمین ایران

اندریاس

معنی اندریاس در لغت نامه دهخدا

اندریاس. [ ] (اِخ ) (به معنی صاحب مروت ) یکی از رسولان دوازده گانه و پسر یونا و برادر شمعون پطرس و از اهل بیت صیدای جلیل بود. پیشه اش ماهیگیری و اول شاگرد یحیی تعمید دهنده بود پس از آن منجیزا متابعت نمود و چون او مسیا یعنی مسیح را یافت در حال بنزد برادر خود شمعون شده وی را بنزد عیسی آورد و ازآن وقت ببعد درضمن شاگردان مسیح محسوب شد و تا آخر با وی بود و در اناجیل و مرقس و یوحنا از وی سخن رفته است. وی در اخائیه بر صلیب مخصوصی مصلوب شد و آنراصلیب مار اندریاس می گفتند. (از قاموس کتاب مقدس ).

اندریاس در دانشنامه ویکی پدیا

اندریاس
اندریاس قدیس (به یونانی: Ἀνδρέας، Andreas)؛ اوایل قرن اول میلادی تا اواخر قرن)، که در کلیسای ارتدکس شرقی با نام پروتوکلتس(Prōtoklētos) شناخته می شود یکی از حواریون عیسی و برادر پطرس است. نام اندریاس یک نام یونانی به معنی شجاع است و بیشتر میان یهودیان معمول بوده است اما هیچ گونه ضبط عبری یا آرامی از نام وی صورت نگرفته است. وی به عنوان اولین اسقف کلیسای بیزانس شناخته می شود. روز وی ۳۰ نوامبر است.
ویکی پدیای انگلیسی
انجیل متی
نام وی در انجیل متی باب ۱۰ آیه ۲ آمده است. وی در شهر پاتراس در آخا و در شمال ساحل پلوپونز به صلیب کشیده شد؛ گفته می شود که صلیب او به صورت X بوده است. در میانه سده دهم میلادی، سنت آندریاس به عنوان قدیس حامی اسکاتلند شناخته شد و به همین دلیل است که امروزه در پرچم اسکاتلند و نیز بریتانیا یک X قرار دارد.
عکس اندریاس
اندریاس بن یوسف طرازی (به عربی: أندراوس طرازي) (۲۶ اکتبر ۱۸۲۶ – ۱۸۵۹) نایب پاتریارک مصر سوری تبار بود. السلسلة الأبریزیة فی تاریخ السلالة الطرازیة اثر برجستهٔ اوست.
اندریاس مولر(به آلمانی: Andreas Möller) (زاده ۲ سپتامبر ۱۹۶۷ ‏(۵۱ سال) در فرانکفورت) او از نسل طلایی دهه ۹۰ آلمان بود، یعنی زمانی که هافبک های عالی و پرقدرت در تیم ملی آلمان بیش از حد زیاد شده بودند. اما با قد یک مترو هشتادویک سانت و وزن ۷۵ کیلو خودش رو به عنوان هافبک هجومی ثابت تیم ملی معرفی کرد. مولر یکی از بازیکنان آلمان است که تقریباً تمامی جامهارا کسب کرده.
تعداد بازی ها و گل ها فقط مربوط به بازی های لیگ داخلی است.
اندی مولر فوتبال رو در تیم اینتراخت فرانکفورت آغاز کرد و در همین تیم هم به پایان برد. اولین بازی او تنها در روز پایانی فصل ۱۹۸۵/۱۹۸۶ در ۲۶ آوریل ۱۹۸۶ در برابر هامبورگ بود که به شکست ۰–۱ ختم شد. مولر ۳ دوره در فرانکفورت بازی کرد و در مجموع در ۱۱۵ بازی برای تیم ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

اندریاس را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی اندریاس   • مفهوم اندریاس   • تعریف اندریاس   • معرفی اندریاس   • اندریاس چیست   • اندریاس یعنی چی   • اندریاس یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی اندریاس

کلمه : اندریاس
اشتباه تایپی : hknvdhs
عکس اندریاس : در گوگل

آیا معنی اندریاس مناسب بود ؟           ( امتیاز : 98% )