برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
95 1605 100 1
شبکه مترجمین ایران

انتشارات دانشگاه آکسفورد

انتشارات دانشگاه آکسفورد در دانشنامه ویکی پدیا

انتشارات دانشگاه آکسفورد
انتشارات دانشگاه آکسفورد (به انگلیسی: Oxford University Press، به اختصار OUP) از بزرگترین ناشران آثار علمی و آکادمیک و بزرگترین ناشر کتاب های دانشگاهی در جهان است. انتشارات دانشگاه آکسفورد از سازمان های وابسته به دانشگاه آکسفورد است.
نخستین کتاب این انتشارات در سال ۱۴۷۸ میلادی منتشر شد یعنی تنها دو سال پس از راه اندازی نخستین دستگاه چاپ در انگلیس توسط ویلیام کاکستون
انتشارات دانشگاه آکسفورد بزرگ ترین ناشر کتاب های دانشگاهی در جهان از نظر شمار آثار منتشر شده می باشد. این انتشارات سالانه بیش از ۶۰۰۰ کتاب منتشر می کند و دارای حدود ۶۰۰۰ کارمند است.
انتشارات دانشگاه آکسفورد از حدود ۱۴۸۰ میلادی در تجارت چاپ آغاز به کار کرد و به عنوان یک چاپ گر بزرگ انجیل، کتاب های دعا، و کارهای علمی گسترش یافت.
این انتشارات دارای دفترهایی در کشورهای دیگر نیز می باشد. نخستین دفتر بین المللی آن در سال ۱۸۹۶ میلادی در نیویورک آمریکا گشایش یافت.
انتشارات دانشگاه آکسفورد پس از انتشارات دانشگاه کمبریج، دومین ناشر دانشگاهی قدیمی در جهان است.
انتشارات دانشگاه آکسفورد نخستین بار در سال ۱۵۸۶ میلادی، تأسیس شد.
از مجموعه های انتشارات دانشگاه آکسفورد می توان به کتاب های مختصر و مفید با عنوان «مقدمه های بسیار کوتاه» اشاره کرد که از سال ۱۹۹۵ منتشر می شوند.
عکس انتشارات دانشگاه آکسفورد


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

انتشارات دانشگاه آکسفورد را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

پارچه گرامی

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی انتشارات دانشگاه آکسفورد   • مفهوم انتشارات دانشگاه آکسفورد   • تعریف انتشارات دانشگاه آکسفورد   • معرفی انتشارات دانشگاه آکسفورد   • انتشارات دانشگاه آکسفورد چیست   • انتشارات دانشگاه آکسفورد یعنی چی   • انتشارات دانشگاه آکسفورد یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی انتشارات دانشگاه آکسفورد

کلمه : انتشارات دانشگاه آکسفورد
اشتباه تایپی : hkjahvhj nhka'hi H;st,vn
عکس انتشارات دانشگاه آکسفورد : در گوگل

آیا معنی انتشارات دانشگاه آکسفورد مناسب بود ؟           ( امتیاز : 95% )