برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
95 1423 100 1

انار شیطان

انار شیطان در دانشنامه ویکی پدیا

انار شیطان
انار شیطان، سمنگ، پرپوک (نام علمی: Tecomella undulata) گونه ای درخت کوچک از تیرهٔ پیچ اناریان است. این درختچه را با نام های محلی گل پرک، پرپوک، سمنگ، سونگ، حمید، فرفار و ساج بیابان هم می نامند.
کرمان پرس، بازدید: دسامبر ۲۰۰۸.
ولی، عباس علی، کشاورزی جنگل انار شیطان (Tecomella Undulata) درختی مناسب برای جنگل کاری در خشک بوم. در: زیتون، دوره: -، شماره: ۱۵۶، خرداد و تیر ۱۳۸۲، ص. ۵۰ تا ۵۳.
مظفریان ولی الله، شناخت گیاهان دارویی و معطر ایران
انار شیطان (سمنگ) در علامَرودشت فارس
انار شیطان بومی جنوب آسیا و از گونه های مهم مناطق بیابانی و خشک در جنوب ایران می باشد که در استان های فارس، بوشهر، خوزستان و هرمزگان به صورت توده های کوچک نسبتاً خالص پراکنش دارد. جنگلی به نام گلپرکی دلفارد در جیرفت از رویشگاه های معروف آن در ایران است.
انار شیطان درختی بسیار مقاوم به خشکی، یخ زدگی و آتش سوزی است و برگ های آن خوراک دام است. چوب آن زیبا محکم بادوام است و برای ساختن قنداق تنفگهای دست ساز و برخی چوبهای جادو خاص کاربرد دارد و نیز برای لوازم ظریف نیز بکار می آید.
معمولاً ارتفاع آن بین ۴ تا ۱۲ متر است. برگهای تقریباً همیشه سبز انار شیطان متقابل باریک و کشیده با کناره های صاف است. گلهای آن درشت بی بو و سرخ رنگ یا زرد مایل به قرمز و درازای جام گلها ۴ تا ۷ سانتیمتر و دارای شهد شیرین است. میوه باریک و دراز آن به طول ۲۰ سانتیمتر است. پرچمها از جام گل بلندتر، کیسه های بساک دو حجره ای، حجره ها واگرا. میوه کپسول خورجین مانند، خطی طویل، دوحجره ای، دو دریچه ای، تقریباً فشرده. دانه ها در جهت عرضی بالدار، بالها ضخیم و در نهایت با لبه ای تا حدودی غشایی.
عکس انار شیطان


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

انار شیطان را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی انار شیطان   • مفهوم انار شیطان   • تعریف انار شیطان   • معرفی انار شیطان   • انار شیطان چیست   • انار شیطان یعنی چی   • انار شیطان یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی انار شیطان
کلمه : انار شیطان
اشتباه تایپی : hkhv adxhk
عکس انار شیطان : در گوگل

آیا معنی انار شیطان مناسب بود ؟           ( امتیاز : 95% )