برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
97 1461 100 1

امیرکلا

معنی امیرکلا در لغت نامه دهخدا

امیرکلا. [ اَ ک َ ] (اِخ ) دهی است از بخش سوادکوه شهرستان قائمشهر با 170 تن سکنه. آب آن از چشمه و رود کسلیان و محصول آن برنج و غلات است. (از فرهنگ جغرافیائی ایران ج 3).

امیرکلا. [ اَ ک َ ] (اِخ ) دهی است از بخش مرکزی شهرستان قائمشهر با 700 تن سکنه. آب آن از رودخانه ٔبابل و چشمه و محصول آن برنج ، نیشکر، ابریشم ، کتان ،غلات و صیفی است. (از فرهنگ جغرافیائی ایران ج 3).

امیرکلا. [ اَ ک َ ] (اِخ ) دهی است از بخش مرکزی شهرستان قائمشهر با 200 تن سکنه. آب آن از رودخانه ٔ ازر و محصول آن برنج ، لبنیات و کمی چای است. (از فرهنگ جغرافیائی ایران ج 3).

امیرکلا. [ اَ ک َ ] (اِخ ) قصبه ای است از دهستان پازوار بخش بابلسر شهرستان بابل با 5000 تن سکنه. آب آن از رودخانه ٔ بابل و چاه. محصول آن پنبه ، صیفی ، غلات ، سبزی ، حبوب و کنجد است. در حدود 50 باب دکان و پاسگاه شهربانی و شعبه ٔ شهرداری و محضر رسمی مرکز حوزه ٔ آمار و مدرسه دارد. (از فرهنگ جغرافیائی ایران ج 3).

امیرکلا در دانشنامه ویکی پدیا

امیرکلا
امیرکُلا (بطور بسیار کم امیرشَهر هم نامیده شده) یکی از شهرهای استان مازندران ایران است. این شهر در بخش مرکزی شهرستان بابل و میان راه بابل و بابلسر واقع شده است. این شهر طبق آمار سال ۱۳۹۵ دارای ۳۰،۴۷۸ نفر جمعیت می باشد.
کمربندی امیرکلا (بلوار آیت الله امامی مازندرانی)
چهارراه ولیکدان
میدان امیر پازواری
میدان شهیدان نجاریان (رحیم زاده)
میدان امام علی
میدان انقلاب
میدان نماز
میدان وحدت (چهارراه دیوکلا)
بلوار فارابی
چهارراه ابن سینا
چهار راه مهارت
این شهر به امیرکلای بابل نیز مشهور بود که به قولی در دههٔ ۱۳۸۰ نام آن به امیرشهر تغییر کرد .
پیشهٔ عمده مردمان این شهر شالیکاری و باغداری مرکبات و مهمترین محصول آن برنج، مرکبات و جاروب است.
شهر امیرکلا طبق آمار سال ۹۵ دارای ۳۰،۴۷۸ جمعیت می باشد. مردم امیرکلا به زبان مازندرانی گویش می کنند.
عکس امیرکلا
امیرکلا ممکن است به یکی از موارد زیر اشاره داشته باشد:
امیرکلا (بابل)
امیرکلا (سوادکوه)
امیرکلا (شیرگاه)
امیرکلا، روستایی است از توابع بخش بابل کنار شهرستان بابل در استان مازندران ایران.
این روستای کوچک در دهستان بخش مرزیکلا قرار دارد.در چندصد سال پیش چند برادر که گفته می شود امیر زاده بودند ، پس از غضب فرمانروا یا به دلیل بیماری شیوع بیماری طاعون به این روستا که در ابتدا جنگل بود ، مهاجرت کرده و سکنی گزیدند و در زمینهای حاصلخیز آنجا به کشاورزی و دامداری مشغول شدند. آنان ابتدا در ابتدای روستا (انتهای کبریاکلای کنونی) ساکن شده و به مرور جهت دسترسی راحت تر به شنفت رود که از وسط روستا می گذرد ، مستقر شدند . براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۴۶۶ نفر (۱۵۸خانوار) بوده است.
...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

امیرکلا در دانشنامه آزاد پارسی

امیرکُلا
شهری در استان مازندران، بخش مرکزی شهرستان بابل. با ارتفاع ۱۱۰ متر، در دشتی ساحلی در ۲۵کیلومتری جنوب شرقی بابل، سر راه بابل به بابلسر و در منطقه ای جنگلی قرار دارد. اقلیم این شهر معتدلِ مایل به گرم و نیمه مرطوب و جمعیت آن ۲۵,۱۸۶ نفر است (۱۳۸۵).

ارتباط محتوایی با امیرکلا

امیرکلا را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی امیرکلا   • مفهوم امیرکلا   • تعریف امیرکلا   • معرفی امیرکلا   • امیرکلا چیست   • امیرکلا یعنی چی   • امیرکلا یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی امیرکلا
کلمه : امیرکلا
اشتباه تایپی : hldv;gh
عکس امیرکلا : در گوگل

آیا معنی امیرکلا مناسب بود ؟           ( امتیاز : 97% )
شبکه مترجمین ایران