برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
99 1518 100 1
شبکه مترجمین ایران

امید به زندگی

امید به زندگی در دانشنامه ویکی پدیا

امید به زندگی
امید به زندگی یک شاخص آماری است که نشان می دهد متوسط طول عمر در یک جامعه چقدر است یا به عبارت دیگر هر عضوی از آن جامعه چند سال می تواند توقع حیات داشته باشد. هر چه شاخص های بهداشتی و همچنین درمانی بهبود یابد امید به زندگی افزایش خواهد یافت و از این رو این شاخص یکی از شاخص های سنجش پیشرفت و یا عقب ماندگی کشورهاست. امید زندگی زنان در همه جوامع چند سال (در کل جهان چهار و نیم سال) بیشتر از مردان است.
فهرست کشورهای جهان بر پایه امید به زندگی
مطابق آمار سازمان ملل کشورهای ژاپن، هنگ کنگ، ایسلند، سویس و استرالیا به ترتیب در جهان مقام های اول را دارند که با حدود ۸۲ سال از میانگین جهانی ۲۲ درصد بالاتر است. کشورهای سوازیلند، موزامبیک، زیمبابوه، سیرالئون و لسوتو نیز به ترتیب در پایینترین رده قراردارند. امید زندگی در این کشورها حدود ۴۲ سال است که ۳۸ درصد کمتر از میانگین جهانی و نصف کشورهای بالای جدول است.
طبق آمار سال ۱۳۹۰، امید به زندگی در ایران، برای زنان، ۷۴٫۶ و برای مردان، ۷۲٫۱ سال است که نسبت به متوسط جهانی، بالاتر بوده و البته نسبت به آمار سال ۱۳۸۵، بیش از ۱ سال افزایش را نشان می دهد.
عکس امید به زندگی
فهرست کشورهای جهان بر پایه امید به زندگی ، میزان عمر متوسط هر فرد در هر کشور را تخمین می زند.
ویکی پدیا انگلیسی
سازمان های گوناگونی برای شاخص امید به زندگی رده بندی اعلام کرده اند که سازمان ملل متحد، سازمان بهداشت جهانی و سرویس اطلاعاتی مرکزی (CIA) برخی از آن ها هستند.
این رده بندی به وسیله سازمان بهداشت جهانی و با یک پیش بینی تا سال ۲۰۹۹ تدوین شده است.
این رده بندی به وسیله سازمان ملل متحد در سال های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۲ تدوین شده است.
فهرس ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

امید به زندگی را به اشتراک بگذارید

پیشنهاد کاربران

علی باقری
امید به زندگی (life expectancy)
:[اصطلاح بیمه]یک شاخص آماری است که نشان می‌دهد متوسط طول عمر در یک جامعه چقدر است و با توجه به سن فعلی، سلامت وشغل افراد سنجیده می‌شود.

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی امید به زندگی   • مفهوم امید به زندگی   • تعریف امید به زندگی   • معرفی امید به زندگی   • امید به زندگی چیست   • امید به زندگی یعنی چی   • امید به زندگی یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی امید به زندگی

کلمه : امید به زندگی
اشتباه تایپی : hldn fi ckn'd
عکس امید به زندگی : در گوگل

آیا معنی امید به زندگی مناسب بود ؟           ( امتیاز : 99% )