برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
98 1406 100 1

امرداد (هفته نامه)

امرداد (هفته نامه) در دانشنامه ویکی پدیا

امرداد (هفته نامه)
اَمُرداد (بنیان گذاری: ۱۳۷۸/ ۱۹۹۹) وبگاهی خبری و هفته نامه ای فارسی زبان مستقل فرهنگی در ایران است که به طور ویژه به تاریخ، فرهنگ و تمدن ایران باستان می پردازد و رویکردی ویژه به مزدیسنا (زرتشتی) دارد. شعار آن «بی مرگی و جاودانگی» است. از نشریه های خبری زرتشتیان ایرانی به شمار می رود.
تارنمای هفته نامه امرداد
همازور، تارنمای خبری زرتشتیان
برساد، تارنمای خبری-تحلیلی زرتشتیان
دفتر هفته نامه امرداد، در بخشی از ساختمانی که کیخسرو کیانی به بنیاد جمشید اهداء نموده است، استقرار دارد. نخستین شمارهٔ آن در ۱۸ مرداد ۱۳۷۸ / ۹ اوت ۱۹۹۹ به مدیریت «جمشید کیومرثی» و سردبیری « آتوسا دینیاریان » نشر شد. خود را هفته نامه ای «خبری-فرهنگی» نامیده که هدفش شناساندنِ تاریخ، فرهنگ و تمدن باستانی ایران است. در این حوزه، بسگانه گراست و از آیین های ایرانی تا جزئی ترین آدابِ ایرانی می پردازد. از ۱۴ اسفند ۱۳۸۹ برخط نشر می شود. در نوروز ۱۳۹۴، هم زمان با شماره ۳۲۰ آن، نسخه الکترونیکی این نشریه، روی نرم افزار کاربردی «کتابخوان طاقچه» عرضه شود. دربارهٔ عنوان آن، سردبیر آن ( بابک سلامتی ) گفت:
علّتِ اصلی که اسم نشریه را امرداد گذاشتیم این بود که واژهٔ نادرست مُرداد در بین مردم جا افتاده بود و ما خواستیم تا همه با اَمُرداد که به معنی بی مرگی و جاودانی است آشنایی پیدا کنند.
بیشتر بودجهٔ آن از راه کمک های نیکوکاران فرهنگی تأمین می شود و بخشی از بودجه نیز از چاپ آگهی ها، تک فروشی ها و اشتراک است. گسترهٔ پخش آن، منطقه ای است (تهران، اصفهان، خوزستان، فارس، کرمان، یزد) و نزد زرتشتیان ایرانی دوست داشته است.
عکس امرداد (هفته نامه)


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

ارتباط محتوایی با امرداد (هفته نامه)

امرداد (هفته نامه) را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی امرداد (هفته نامه)   • مفهوم امرداد (هفته نامه)   • تعریف امرداد (هفته نامه)   • معرفی امرداد (هفته نامه)   • امرداد (هفته نامه) چیست   • امرداد (هفته نامه) یعنی چی   • امرداد (هفته نامه) یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی امرداد هفته نامه
کلمه : امرداد (هفته نامه)
اشتباه تایپی : hlvnhn (itji khli)
عکس امرداد (هفته نامه) : در گوگل

آیا معنی امرداد (هفته نامه) مناسب بود ؟           ( امتیاز : 98% )