برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
97 1442 100 1

الکساندر پوشکین

الکساندر پوشکین در دانشنامه ویکی پدیا

الکساندر پوشکین
الکساندر سِرگِیویچ پوشکین (به روسی: Александр Сергеевич Пушкин) شاعر و نویسندهٔ روسی سبک رومانتیسیسم است. او در ۶ ژوئن ۱۷۹۹ در شهر مسکو چشم به جهان گشود و در ۱۰ فوریه ۱۸۳۷ در سن پترزبورگ درگذشت.
شوالیه خسیس (۱۸۳۰)
داستان ماهی گیر و ماهیک
جشن بین طاعون
تابوت ساز
غلام پست
ضربه آتشین
دام سیاه
بی بی پیک
مسخره و زندگی
دختران سیاه
پوشکین بنیان گذار ادبیات روسی مدرن به حساب می آید و برخی او را بزرگ ترین شاعر زبان روسی می دانند.
مادر پوشکین از خانواده های اصیل روسی بود و پدرش نوه یک برده اتیوپیایی به نام آبراهام هانیبال و پسرخوانده تزار پتر کبیر بود که بعدها به مقام های بالایی دست یافته بود.
پوشکین آموزش خود را زیر نظر معلمان خصوصی فرانسوی آغاز کرد. سال ۱۸۱۱ میلادی تحصیل در دبیرستان تسارسکویه سلو که اکنون در شهر کوچکی به نام پوشکین نزدیک سن پتربورگ واقع است و در آن زمان اقامتگاه تابستانی تزار بود، شروع کرد. وی در این دبیرستان علوم اجتماعی و ادبیات را به خوبی فراگرفت. در همین مدرسه بود که طبع شاعری اش نمود پیدا کرد و جوایزی هم برای آن دریافت نمود. میان معلمان وی، استاد علوم اخلاق و علوم سیاسی او کونیتسین، تحصیل کرده داننشگاه گوتینگن بود که مسبب آشنایی پوشکین با بسیاری از دکابریست های آینده شد.دانش آموز بود که به جهان ادبی وارد شد و نخستین شعر خود را در سال ۱۸۱۴ در پیک اروپا منتشر کرد. روزی که منظومه «روسلان و لودمیلا» را در ۱۸۲۰ به پایان رساند، شاعری شناخته شده بود. بعد از اتمام مدرسه، به خاطر سخنرانی های انتقادی اش در حمایت از اصلاحات اجتماعی مجبور به ترک پایتخت و به سمت مولداوی شد. در آنجا او عضو فیلیکی اتریا شد که برای آزادسازی و استقلال یونان از امپراتوری عثمانی فعالیت می کرد. از این گذشته او تحت تأثیر انقلاب یونان قرار گرفت. سال ۱۸۲۳ پوشکین به اودسا رفت و باز آنجا با حکومت درگیر و مجبور به تبعید شد. با این حال اجازه ملاقات تزار نیکولاس یکم را یافت.
عکس الکساندر پوشکین


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

نقل قول های الکساندر پوشکین

الکساندر پوشکین، آلکساندر سرگئی ویچ پوشکین، نویسنده و شاعر روسی. زادروز: (۱۷۹۹ - ۱۸۳۷ میلادی)
• «وقتی عدم اعتماد شروع شود صمیمیت از بین می رود.»
• «کسانی به آرزوی خود نمی رسند که آرزو و انتظار محال دارند.»

ارتباط محتوایی با الکساندر پوشکین

الکساندر پوشکین در جدول کلمات

کتابی نوشته الکساندر پوشکین نویسنده بزرگ روس
ضربه آتشین

الکساندر پوشکین را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی الکساندر پوشکین   • مفهوم الکساندر پوشکین   • تعریف الکساندر پوشکین   • معرفی الکساندر پوشکین   • الکساندر پوشکین چیست   • الکساندر پوشکین یعنی چی   • الکساندر پوشکین یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی الکساندر پوشکین
کلمه : الکساندر پوشکین
اشتباه تایپی : hg;shknv ~,a;dk
عکس الکساندر پوشکین : در گوگل

آیا معنی الکساندر پوشکین مناسب بود ؟           ( امتیاز : 97% )
شبکه مترجمین ایران