برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
97 1530 100 1
شبکه مترجمین ایران

الخاندرو گونسالس اینیاریتو

الخاندرو گونسالس اینیاریتو در دانشنامه ویکی پدیا

الخاندرو گونسالس اینیاریتو
الخاندرو گونسالس اینیاریتو (زاده ۱۵ آگوست ۱۹۶۳) فیلمنامه نویس و کارگردان مکزیکی است. او اولین کارگردان مکزیکی نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین کارگردانی و همچنین برنده آن است. او یکی از موفق ترین کارگردانان قرن ۲۱ است. پس از جان فورد و جوزف ال. منکیه ویچ، او سوّمین کارگردانی است که دو سال متوالی برندهٔ جایزهٔ اسکار بهترین کارگردانی شده است. گونسالس این جایزه را در سال های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ برای فیلم های بردمن و بازگشته به دست آورد.
برندهٔ جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد برای لئوناردو دی کاپریو از هشتاد و هشتمین دوره جوایز اسکار
برندهٔ جایزه اسکار بهترین فیلمبرداری برای امانوئل لوبزکی از هشتاد و هشتمین دوره جوایز اسکار
وی در شهر مکزیکوسیتی، در محله ای متوسط و در همجواری ناحیه ای خطرناک و معروف برای گانگسترهایش، به دنیا آمد. پدر وی بانکدار ثروتمندی بود اما در زمان کودکی وی، پدرش ورشکست شد و همه چیزش را از دست داد. به گفته الخاندرو، پدرش برای او یک قهرمان محسوب می شد زیرا در آن شرایط سخت، با پشتکار و اعتقاد یک مبارز از خانواده خود پاسداری می کرد.
وی در سال ۱۹۸۴ به عنوان دی جی در ایستگاه رادیویی معروف مکزیکی دبلیو اف ام مشغول به کار شد. او از سال ۱۹۸۸ شروع به ساختن موسیقی برای شش فیلم بلند از جمله (۱۹۸۹) پنجه ببر نمود. او فیلم سازی را تحت آموزه های لودویک مارگولس، کارگردان لهستانی در مین و لوس آنجلس و کارگردانی را زیر نظر جودیت وستون در لوس آنجلس آموخت.
او در دهه نود، مسئول تهیه برنامه های تله ویسا، یک شرکت معروف تلویزیونی مکزیکی بود و در ۲۷ سالگی در زمره جوان ترین کارگردان های آن ها به شمار می رفت. پس از این شرکت و در سال ۱۹۹۱، وی شرکت زتا فیلمز را راه اندازی نمود که در زمینه تولید تبلیغات و برنامه های تلویزیونی و فیلم های کوتاه فعالیت داشت.
عکس الخاندرو گونسالس اینیاریتو


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

الخاندرو گونسالس اینیاریتو را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی الخاندرو گونسالس اینیاریتو   • مفهوم الخاندرو گونسالس اینیاریتو   • تعریف الخاندرو گونسالس اینیاریتو   • معرفی الخاندرو گونسالس اینیاریتو   • الخاندرو گونسالس اینیاریتو چیست   • الخاندرو گونسالس اینیاریتو یعنی چی   • الخاندرو گونسالس اینیاریتو یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی الخاندرو گونسالس اینیاریتو

کلمه : الخاندرو گونسالس اینیاریتو
اشتباه تایپی : hgohknv, ',kshgs hdkdhvdj,
عکس الخاندرو گونسالس اینیاریتو : در گوگل

آیا معنی الخاندرو گونسالس اینیاریتو مناسب بود ؟           ( امتیاز : 97% )