برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
96 1638 100 1
شبکه مترجمین ایران

اصول کافی

اصول کافی در دانشنامه اسلامی

اصول کافی
اصول کافی عنوان بخش اول از بخش های سه گانه کتاب حدیثی الکافی است. در این بخش، احادیث مربوط به اعتقادات شیعه و زندگی امامان شیعه و برخی از احادیثی که درباره رفتارهای فرد مسلمان سخن می گوید، گردآوری شده است.
اصول کافی مهم ترین منبع شناخت باورهای شیعیان است که بارها به صورت مجزا از اصل کتاب کافی منتشر و ترجمه ها و شرح های متعددی نیز بر آن نوشته و منتشر شده است.
نویسنده کتاب ابوجعفر محمد بن یعقوب بن اسحاق کلینی رازی (م ۳۲۸ق) معروف به ثقة الاسلام کلینی است. وی از علما و محدثان دوره غیبت صغری است.
اصول کافی
کتاب کافی کلینی از مهمترین کتابهای حدیثی شیعه و یکی از کتب اربعه حدیثی است . این کتاب از سه بخش جداگانه تشکیل شده است:
اصول کافی نام بخش نخست است که به جهت اهمیتن آن بارها به صورت جداگانه از کتاب کافی چاپ شده است.
اصول کافی از جمله ترجمه های فارسی کتاب شریف اصول کافی است که توسط سید مهدی آیت اللهی شیوا و روان ترجمه شده است.
مقدمه ای از مترجم، در ابتدای کتاب آمده است. وی در این مقدمه به انگیزه خویش از ترجمه این اثر گرانسنگ اشاره نموده است. از آنجا که کتاب کافی عالی ترین کتاب حدیث شیعی است که بسیار پربار و پرمحتوا بوده و از جایگاه ویژه ای برخوردار است و مورد استفاده بسیاری از دانش پژوهان و دلباختگان به فرهنگ غنی شیعی می باشد و خود وی مدت ها در تحقیقات و نوشتار خویش، از آن بهره برده و با اینکه این کتاب، توسط دانشمندانی ترجمه شده است، ولی مترجم در مراجعات خود به این نتیجه رسیده که ترجمه ها در پاره ای از موارد، بسیار سنگین و نارسا و نامفهوم بوده و بعضی اوقات توضیحات اضافی آورده شده که اگر روان و ساده ترجمه می شد، نیازی به این توضیحات نبود، از این رو با سفارشات و توصیه های مکرر دوستان، تصمیم گرفته است ترجمه ای ساده و روان از آن ارائه نماید که برای نسل جوان فرهیخته، قابل قبول و پذیرش باشد. در پاره ای از موارد که مطلبی نیاز به توضیح داشته در متن آورده ش ...

اصول کافی در دانشنامه آزاد پارسی

رجوع شود به:کافی

اصول کافی را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

پارچه گرامی

تازه ترین پیشنهادها

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی اصول کافی   • مفهوم اصول کافی   • تعریف اصول کافی   • معرفی اصول کافی   • اصول کافی چیست   • اصول کافی یعنی چی   • اصول کافی یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی اصول کافی

کلمه : اصول کافی
اشتباه تایپی : hw,g ;htd
عکس اصول کافی : در گوگل

آیا معنی اصول کافی مناسب بود ؟           ( امتیاز : 96% )