برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
95 1465 100 1

اشپیگل

معنی اشپیگل در لغت نامه دهخدا

اشپیگل. [ اِ گ ِ ] (اِخ ) فریدریش فُن. مستشرق آلمانی. مولد او کیتزینگِن ، در نزدیک وورتزبورگ ، در سال 1820 م. و وفات در مونیخ بسال 1905 م. بود. وی در دانشگاه اِرلانگِن از 1840 تا 1890 م. تدریس کرده. و مؤلفات شایان توجهی درباره ٔ اوستا و دین زرتشت باقی گذاشت ، مخصوصاًطبع اوستای او قابل بوده است که با ترجمه ٔ قدیم پهلوی و ترجمه ٔ آلمانی چاپ شده است (1852 - 1863 م.).

اشپیگل در دانشنامه ویکی پدیا

اشپیگل
اشپیگل (به آلمانی: Der Spiegel) (به معنای آینه) یک هفته نامهٔ معتبر خبری در کشور آلمان است که در شهر هامبورگ منتشر می شود. اشپیگل در حال حاضر با شمارگانی بیش از ۱ میلیون نسخه، پرفروش ترین هفته نامه در آلمان است.
SPIEGEL ONLINE - وبگاه اشپیگل آنلاین
SPIEGEL-Gruppe - وبگاه گروه اشپیگل
این هفته نامه نخستین بار در سال ۱۹۴۷ در شهر هانوفر منتشر شد و تا قبل از این سال توسط مدیریتی انگلیسی اداره می شد اما پس از اختلاف با این مدیریت به دست رودلف آوگشتاین به عنوان سردبیر این نشریه سپرده شد و نام آن به اشپیگل تغییر یافت. آوگشتاین از همان نسخه اول در ژانویه ۱۹۴۷ تا زمان مرگش در تاریخ ۷ نوامبر ۲۰۰۲ سردبیری این هفته نامه را حفظ کرد.
اشپیگل از نظر ساختار به مجلات تایم و نیوزویک شباهت دارد. در آلمان این مجله به حجم زیاد و سطح نوشتاری آکادمیک شهرت دارد.
تا سال ۱۹۵۲ مقر مرکزی اشپیگل در ساختمان ویژه خودش در بخشی قدیمی شهر هامبورگ واقع شده بود. در سپتامبر سال ۲۰۱۱ میلادی دفتر این نشریه به ساختمان تازه تأسیس و مجهزی در نزدیکی بندر هامبورگ منتقل گردید.
سیارک ۱۰۹۵۴ (به انگلیسی: 10954 Spiegel، نامگذاری:4545P-L) ده هزار و نهصد و پنجاه و چهارمین سیارک کشف شده است که در ۲۴ سپتامبر ۱۹۶۰ کشف شد.
سیارک در دادگان اجرام کوچک ناسا
ایوان اشپیگل (به انگلیسی: Evan Spiegel) (زاده ۴ ژوئن ۱۹۹۰) کارآفرین اینترنتی آمریکایی است. او مؤسس و مدیر عامل شرکت چندملیتی فناوری و رسانه اجتماعی اسنپ است که همراه با بابی مورفی و رجی براون و در حالی که دانشجوی دانشگاه استنفورد بودند ایجاد کردند (که پس از آن به نام اسنپ چت شناخته شد)
ایوان در لس آنجلس، کالیفرنیا به دنیا آمد. مادر او ملیسا ان توماس و پدر او جان دبلیو. اشپیگل است که هر دوی آن ها وکیل هستند. اشپیگل در پسیفیک پلسیدس، کالیفرنیا و به عنوان پیرو کلیسای اسقفی بزرگ شد. او تحصیلات ابتدایی را در سنتا مونیکا به پایان رساند و بعد ...


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

اشپیگل در دانشنامه آزاد پارسی

اشْپیگل (Der Spiegel)
هفته نامۀ چاپ آلمان. در قطع مجله است و مهم ترین نشریۀ خبری آلمان و پرتیراژترین آن ها در اروپاست. نخستین شمارۀ آن، در ۴ ژانویۀ ۱۹۴۷، در هانوور منتشر شد و الگوی آلمانی مجله های خبری امریکایی و انگلیسی به شمار می رفت. انتشارات اشپیگل این نشریه را در هامبورگ چاپ می کند. اشپیگل اندیشه های چپ لیبرال دارد و به افشاگری و جنجال برانگیزبودن مشهور است. مقاله های این هفته نامه تفسیرهای عمیق و دقیق دارند. همچنین برنامه ای تلویزیونی، با عنوان اشپیگل تی وی، در مجموعۀ فعالیت های این رسانه است. هر هفته نزدیک به۱.۲میلیون نسخه از این نشریه به فروش می رسد.

ارتباط محتوایی با اشپیگل

اشپیگل را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی اشپیگل   • مفهوم اشپیگل   • تعریف اشپیگل   • معرفی اشپیگل   • اشپیگل چیست   • اشپیگل یعنی چی   • اشپیگل یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی اشپیگل
کلمه : اشپیگل
اشتباه تایپی : ha~d'g
عکس اشپیگل : در گوگل

آیا معنی اشپیگل مناسب بود ؟           ( امتیاز : 95% )
شبکه مترجمین ایران