برای انتخاب دیکشنری یا لغتنامه، اینجا را کلیک کنید.
98 1626 100 1
شبکه مترجمین ایران

اس تی اس ۱

اس تی اس ۱ در دانشنامه ویکی پدیا

اس تی اس ۱
اس تی اس-۱ اولین مأموریت فضایی شاتلهای ایالات متحده آمریکا بود، که در ۱۲ آوریل ۱۹۸۱ آغاز شد و در ۱۴ آوریل با بازگشت به زمین پایان یافت. در این ماموریت شاتل فضایی کلمیبا ۳۷ بار در طول مدت ۵۴٫۵ ساعت دور زمین چرخید. این اولین مأموریت فضایی آمریکا پس از عملیات مشترک آپولو-سایوز سال ۱۹۷۵ بود. اس تی اس-۱ اولین پرواز سرنشین دار نسل جدید فضاپیماهای آمریکا و در واقع تست گذر از اتمسفر این گونه فضاپیماها بود.
جرم:
هنگام پرتاب مدارگرد: ۲۱۹٬۲۵۶ پوند (۹۹٬۴۵۳ کیلوگرم)
هنگام فرود مدارگرد :۱۹۵٬۴۶۶ پوند (۸۸٬۶۶۲ کیلوگرم)
ظرفیت ترابری دی اف آی: ۱۰٬۸۲۲ پوند (۴٬۹۰۹ کیلوگرم)
John W. Young و Robert L. Crippen
این پرتاب شاتل فضایی در ۱۲ آوریل ۱۹۸۱، دقیقاً بیست سال پس از پا گذاشتن اولین انسان به فضا، زمانی که مدارگرد کلمبیا، با دو سرنشین خود، فضانورد جان وی. یانگ به عنوان فرمانده و روبرت. ال. کریپن، خلبان از سکوی آ، مجموعه پرتاب ۳۹َ، در پایگاه فضایی کندی اتفاق افتاد. این پرتاب به علت مشکل زمانبندی در یکی از رایانه های شاتل کلمبیا ۲ روز به تاخیر افتاده بود.
نه تنها این اولین پرتاب شاتل فضایی بود، بلکه برای اولین بار بود که راکت های سوخت جامد برای ارسال فضانورد به فضا در ایالات متحده استفاده می شدند. (توجه داشته باشید که تمامی فضانوردان ماموریت های آپولو و مرکوری با نیروی محرک موتور سوخت جامد سکوی پرتاب به فضا فرستاده شدند.) این اولین پرواز سرنشین دار آمریکا بود که با وسیله ای فضانوردان را به فضا ارسال می کرد که بدون سرنشین آزمایش شده بود. مدارگرد اس تی اس-۱، کلمبیا، همچنین دارای بالاترین رکورد زمان صرف شده برای آماده سازی برای پرواز است، ۶۱۰ روز، علت آن هم تعداد زیاد کاشی های عایق حرارت مورد استفاده و جایگذاری آن ها بود.
عکس اس تی اس ۱


چنانچه، معنی واژه بالا (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد => [گزارش]

اس تی اس ۱ را به اشتراک بگذارید

معنی یا پیشنهاد شمانام نویسی   |   ورود

پارچه گرامی

عبارات و کلمات کلیدی مرتبط

• معنی اس تی اس ۱   • مفهوم اس تی اس ۱   • تعریف اس تی اس ۱   • معرفی اس تی اس ۱   • اس تی اس ۱ چیست   • اس تی اس ۱ یعنی چی   • اس تی اس ۱ یعنی چه  

توضیحات دیگر

معنی اس تی اس ۱

کلمه : اس تی اس ۱
اشتباه تایپی : hs jd hs ۱
عکس اس تی اس ۱ : در گوگل

آیا معنی اس تی اس ۱ مناسب بود ؟           ( امتیاز : 98% )